Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto chystá 5 nových poboček

Největší autobazar ve střední Evropě, AAA Auto Group, se zřejmě začíná otřepávat z předchozích krizových let. Jeho majitel Antony Denny a předseda správní rady Vratislav Kulhánek se pochlubili tuto středu v pražském hotelu K+K dobrými výsledky za minulý rok.

Podle  předběžných konsolidovaných finančních výsledků společnost AAA Auto Group N.V. v roce 2010 dosáhla celkového obratu 204,8 milionů eur, což je při 39 530 prodaných vozech v České republice a na Slovensku téměř o čtvrtinu více v porovnání s rokem 2009. Předběžné výsledky zároveň ukazují na výrazný nárůst provozní a celkové ziskovosti skupiny, kdy provozní zisk vzrostl meziročně o 65 % na 12,2 milionu eur a čistý zisk společnosti AAA Auto Group N.V. za rok 2010 dosáhl výše 5,1 milionu eur, což představuje meziroční nárůst o 268 %.
 
V roce 2010 se skupina AAA AUTO soustředila na své nejziskovější trhy v České republice a na Slovensku. Nadále byla zachována kontinuita v orientaci na nejlépe prodejné modely automobilů, které však byly nově rozšířeny o segmenty vozů, u kterých byl registrován nárůst zákaznické poptávky (užitkové vozy, luxusní či sportovní modely). Vzhledem k postupnému oživení poptávky bylo tak proti původnímu očekávání dosaženo meziročně vyšších prodejních objemů.
 
 
Společnost tak s počtem 39 530 vozů překonala svůj deklarovaný cíl pro rok 2010 a oproti roku 2009 navýšila prodeje o 7 %. Pro tento rok si skupina AAA AUTO klade za cíl dosáhnout dalšího navýšení prodejních objemů oproti předcházejícímu roku, a to ve výši 10 %.
 
 
"Firemní plány zároveň zahrnují během příštích dvou let otevřít až 5 nových poboček v České republice a 3 pobočky na Slovensku, jakož i deklarovaný záměr vstoupit na ruský trh a možný návrat do Maďarska, kde společnost stále vlastní některé ze svých původních poboček," uzavřel Anthony Denny.
9.duben 2011