Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA AUTO koupila konkurenční AUTO DISKONT

Překvapivý vývoj se udál na trhu ojetých vozů. Největší prodejce ojetých vozů ve střední Evropě, společnost AAA AUTO, koupila dvojku na českém bazarovém trhu, AUTO DISKONT.

Firma tak podle vlastních informací posílila svou pozici v Česku, kde ke čtrnácti stávajícím pobočkám připojila další dvě a svou nabídku rozšířila na 5000 vozů. „Přestože je nyní AAA AUTO 100% vlastníkem AUTO DISKONTu, nehodlá firmu pohltit ani přejmenovat, ale rozvinout mezi námi užší spolupráci a poskytnout nám jejich know how, abychom mohli ještě více zkvalitňovat naše služby a rozšiřovat nabídku,“ prozradil dosavadní vlastník AUTO DISKONTu Velšan Martin Terance Emes, který zůstává v čele firmy.
AAA AUTO hodlá investovat do dalšího rozvoje své dceřiné firmy během příštích dvou let částku 125 milionů korun a pomůže jí s otevřením nových poboček v několika nových regionech. Koupí AUTO DISKONTU vzrostl tržní podíl společnosti AAA AUTO z 23 % na 28 % z celkového počtu prodávaných ojetin.
„AUTO DISKONT byl jediným českým bazarem, který splnil naše náročná kvalitativní a technická kriteria. Proto jsme jej koupili a pomůžeme mu v růstu nejen na českém, ale i na slovenském, maďarském, polském a rumunském trhu, kde již máme svá autocentra a množství zkušeností, “ tvrdí předseda představenstva společnosti AAA AUTO Anthony James Denny.

18.březen 2007