Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto levná čínská auta prodávat odmítla

Bazary Auto Diskont nejsou první firmou, která chtěla z Číny auta za sto tisíc korun dovážet. Ještě před několika týdny s asijskými automobilkami vyjednávala společnost AAA Auto, kvůli údajně nízke kvalitě ale rozhovory ukončila.
 
 
 „Jednali jsme se společnostmi Jiangling, Geely Automobile i Brilliance Auto o prodeji na východoevropských trzích, ale ze spolupráce nakonec sešlo, sdělila mluvčí Magdaléna Drsová. “Nechceme být spojování s nekvalitními automobily, které nedosahují evropských standardů v emisních, technických, vývojových ani bezpečnostních normách,” uvedl předseda představenstva AAA Auto Anthony Denny. Dodal, že firma nebude ve svých autocentrech prodávat ani ojeté vozy těchto značek.
Čínské vozy jsou v porovnání s konkurenčními západoevropskými, japonskými a jihokorejskými auty levnější, ale podle expertů budou podstatně rychleji ztrácet na ceně a užitné hodnotě. “Například terénní model Landwind, který má stát na českém trhu nový přibližně 610 000 korun, by mohl během dvou let ztratit polovinu až dvě třetiny ceny,” uvedl manažer prodeje AAA Tomáš Lachout. Motoristé si podle něj mohou za stejnou částku
koupit dva roky starý automobil západoevropské výroby, tedy podstatně kvalitnější, bezpečnější a s lepší výbavou i dostupným servisem tradiční značky.
14.listopad 2005