Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto: novoroční slevy již před Vánocemi

V Česku roste obliba mladších ojetých vozů, v kurzu jsou zánovní vozy stáří do dvou let, vyplynulo to ze statistik autobazaru AAA Auto. Hlavním důvodem oblíbenosti zánovních ojetin je cena nových vozů, které ihned po výjezdu z autosalonu ztrácí na hodnotě až několik desítek tisíc korun.

"K nejvýraznějšímu snížení ceny vozu dojde v prvních dvou letech provozu, na jejichž konci činí hodnota vozidla jen zhruba 70 procent původní kupní ceny," uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto.

Zákazníci si podle jejích slov jsou tohoto faktu vědomi, a tak se častěji při koupi vozu zaměřují na auta, jejichž papírová cena klesla, zatímco užitná hodnota zůstala. Podle statistik AAA Auto totiž prodeje aut stáří do dvou let rostou, zatímco ojetiny starší 10 let stagnují.

Cena ojetých vozů se odvíjí hlavně od stáří a stavu konkrétního auta. Pro spotřebitele je proto dobré taktizovat s poklesem ceny na přelomu roku. "S novým rokem všechna ojetá auta papírově zestárnou o jeden rok. V portfoliu prodejců logicky nastane vítr s přeceňováním směrem dolů," uvedla Topolová. V AAA Auto se letos sníží ceny o 10 až 30 procent již týden před Vánocemi.

Nejvíce slevy zákazníci při nákupu vozu v autobazaru AAA Auto pocítí u vozu Škoda Fabia druhé generace. Ty se objeví v kategorii šestiletých vozů a překonají tak psychologickou hranici vozu ve stáří do pěti let, po které cena výrazněji klesá.

Další značkou, u níž mohou výrazně ušetřit je ford focus, ten se příští rok objeví v cenově zajímavější kategorii zánovních vozů stáří do dvou let.

Vůz značky VW Passat sedmé generace bude od příštího roku dostupný v kategorii tříletých automobilů. Podobný model VW Passat šesté generace bude od roku 2013 také v kategorii sedmiletých ojetin.

V kategorii pětiletých ojetin se objeví i vůz značky Renault Mégane třetí generace.

24.prosinec 2012