Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto prodala v květnu nejvíce aut v historii

Autobazary AAA Auto a Mototechna ohlásily za květen absolutní prodejní rekord. Celkem se v rámci značky AAA prodalo za měsíc v ČR a na Slovensku 8538 vozů, a z toho 5033 v ČR. Aures Holdings, jehož součástí jsou zmíněné prodejny zánovních a ojetých vozů, aktuálně třeba hledá 270 nových zaměstnanců, ale současně také hlásí další nové aktivity.

V rámci skupiny Aures Holdings například letos v dubnu vznikla společnost Driverama, jako nejnovější technologická platforma pro výkup a prodej ojetých automobilů v Západní Evropě. Driverama nyní uzavřela dohodu o strategickém partnerství s předním německým řetězcem autoservisů Stop+Go, v jejichž prostorách umístí své první mikropobočky.

„Cílem Driveramy je přinést na trh nový způsob výkupu a prodeje ojetých vozů, založený na moderních technologiích fungujících v on-line prostředí, s využitím co nejsnadnějšího předávání vykupovaných i prodávaných vozů. Tento přístup je v souladu s vlastním způsobem podnikání Stop+Go a jeho dlouhodobou reputací jako spolehlivé, důvěryhodné a profesionální společnosti. Strategické partnerství, do kterého jsme s touto společností vstoupili, pro nás představuje další důležitý milník při zahájení naší činnosti v Německu, epicentru automobilového světa. Díky partnerství se Stop+Go již brzy otevřeme mikropobočky Driveramy po celém Německu a budeme moci přivítat první zákazníky. Stop+Go disponuje servisním zázemím s nejmodernějšími dílnami, prodejem náhradních dílů a kvalifikovanými mechaniky a naše partnerství přinese atraktivní výhody pro obě strany“ řekl předseda představenstva společnosti Driverama Stanislav Gálik.

Vlastní výkupy ojetých vozů v Německu by měly začít již v červenci a první mikropobočka bude otevřena v Düsseldorfu. Není pochyb, že další porostou jako houby po dešti a do konce prvního pololetí 2022 bude spuštěno více než 20 svých separátně brandovaných mikropoboček.

„Rozjezd Driveramy přichází ve chvíli, kdy trh ojetých vozů v Evropě zažívá enormní růst. Prodeje v síti AAA Auto zaznamenávají výrazný vzestup také díky datovým analýzám, které společnosti dávají přehledy o trhu ojetých aut nejen v zemích, kde momentálně působí, ale i ve zbytku Evropy. Máme tak konkrétní informace např. o vývoji cenových hladin, likviditě trhu, nebo trendovosti jednotlivých značek a modelů. Zpracování takových údajů dnes trvá pár minut, což nám umožňuje extrémně rychle reagovat na aktuální tržní situaci. Analýza dat o nabídce vozů na trhu v reálném čase je jednou z hlavních výhod, kterou se na trhu v západní Evropě chystá využít také Driverama. Naše společnost je tak schopna analyzovat likviditu nabízených aut až na lokální úroveň, můžeme mnoho vozů nabízet jinde než v lokalitě, kde byly vykoupeny. Stejně tak může o převoz vozu z jiné pobočky požádat zákazník“, uvedl výkonný ředitel a člen představenstva skupiny AURES Holdings Petr Vaněček.

Zdroj: TK AAA Auto, Karel Beránek, Chabry
16.červen 2021