Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto prodává divizi nových aut

Skupina AAA Auto se chce zbavit větší části divize prodeje nových vozů. K prodeji nabídne společnosti General Automobil a HK Partner. Bude prodávat i pozemky.

Skupina naopak odkoupí akcie firmy CarWay Holding B.V., jež je jedním z důležitých dodavatelů doplňkových a asistenčních služeb a se skupinou AAA Group N.V. úzce spolupracuje. Rozhodlo o tom představenstvo firmy v rámci plánu restrukturalizace skupiny, informovala společnost. Největší tuzemská síť autobazarů také nabídne k prodeji některé své pozemky.
 
Už byla také uzavřena jedna pobočka v Maďarsku, další mohou následovat.AAA Auto, s jejímiž akciemi se od loňského září obchoduje na burze v Praze a Budapešti, za rok 2007 vykázala konsolidovanou ztrátu 4,8 milionu eur (cca 120 milionů korun); o rok dříve byla v zisku sedm milionů eur (zhruba 175 milionů Kč). Sama firma ještě v létě počítala se ziskem 200 milionů korun. Akcie firmy se nyní obchodují pod 20 korunami, což je o 35 Kč méně než při uvedení na burzu. Plány na obnovení ziskovosti zahrnují tlak na posílení tržeb a ziskovosti na všech pobočkách, rozložení budoucí plánované expanze skupiny do delšího časového období.
27.duben 2008