Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA AUTO: Výběrem barvy lze ušetřit peníze

Cenu automobilu do značné míry ovlivňují i faktory, které mohou někomu přijít na první pohled nepodstatné. Například výběrem barvy při jeho nákupu lze ušetřit i několik desítek tisíc korun, tvrdí průzkum firmy AAA Auto.

„U klasických osobáků už několik let hraje prim stříbrná metalíza a odstíny šedé barvy“, říká Pavel Pospíšil, Stock manager pražské pobočky společnosti AAA AUTO. Každý čtvrtý vůz na evropských silnicích je nalakován některým z odstínů stříbrné či šedé barvy.  Pospíšil dodává: „Pokud srovnáme prodejní cenu vozu, který ve stříbrné metalíze stojí 200.000 Kč, pak se dá říct, že naprosto stejné auto bychom v bílé barvě pořídili zhruba o dvacet až třicet tisíc levněji.“ Přesto je bílá druhou nejzastoupenější na našich silnicích.
Nižší pořizovací cena je motivující hlavně pro firmy.O třetí místo se dělí černá s červenou, hned za nimi najdeme modrou a jen každé čtrnácté auto je nalakováno na zeleno. Motoristé u nichž praktické hledisko převažuje, by měli dát ruce pryč od takzvaných „měňavých barev“. Nalakování poškozeného dílu karoserie totiž v takových případech přijde na značné sumy.

4.červen 2007