Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AAA Auto zavřela v Maďarsku dvě pobočky

Skupina AAA Auto uzavřela dvě pobočky v maďarských městech Pecz a Szeged. Počet jejích center v Maďarsku tak klesl na dvě a celkově provozuje 38 poboček ve čtyřech zemích.

Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Důvodem zavření center byla nepříznivá makroekonomická situace v Maďarsku a s tím klesající poptávka po ojetých automobilech. 
    "Pokud by se tržní podmínky zlepšily, společnost je připravena se do stejných lokalit vrátit se svým menším a úspornějším modelem baby bazaru," uvedl ředitel komunikace Vladan Crha. Do konce roku firma neplánuje zavřít či otevřít žádná další centra. 
 
    Představenstvo společnosti ve čtvrtek schválilo prodej nemovitostí poboček, které byly v nedávné době uzavřeny. Zatímco ve čtvrtém čtvrtletí bude pravděpodobně prodána pouze jedna menší nemovitost, firma očekává, že většina prodejů, která jsou v současné době v jednání, budou dokončeny v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku. 
 
    Představenstvo také rozhodlo o změně daňové rezidence mateřské společnosti z Nizozemska do ČR. Opatření má mít minimální dopad na hospodaření firmy. Hlavním důvodem rozhodnutí bylo zjednodušení administrativy a účetnictví mateřské společnosti a snížení nákladů na řízení společnosti. Sídlo AAA Auto Group N.V. v Amsterdamu zůstává beze změny. 
 
    AAA prošlo letos výrazným zeštíhlením. Počet jejích zaměstnanců se snížil z 3800 na 1300 lidí a firma opustila ztrátový polský trh. Počet prodaných vozů za celý letošní rok by měl klesnout z loňských 80.000 na 60.000. Zisk společnost po dvou ztrátových letech očekává až v příštím roce.
25.prosinec 2008