Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AGC Czech omezí kvůli krizi výrobu v Chudeřicích

Sklárna AGC Automotive Czech, která v Chudeřicích u Bíliny na Teplicku vyrábí skla do aut, výrazně omezí výrobu. Kvůli celosvětové finanční krizi odstaví některá výrobní zařízení. Píše to severočeská příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

"Musíme se přizpůsobit situaci a reagovat na výrazný a nenadálý pokles objednávek od automobilek, které omezují svou výrobu a čistí sklady," řekl MfD generální ředitel AGC Martin Kubát.
Skláři se podle MfD obávají nejisté budoucnosti, v sázce jsou údajně i jejich roční odměny. Podle odborového předáka chudeřických sklářů Libora Nového se omezila výroba ve třetině všech provozů. "Museli jsme přejít ze čtyřsměnného provozu na třísměnný. Týká se to třeba přípravné linky," uvedl Nový. Firma podle něj propustila asi deset lidí, kteří byli ve zkušební době a přerušila spolupráci s agenturními firmami, které dodávají zaměstnance. 
 
Vedení firmy se snaží obavy uklidnit. "Rád bych, aby zaznělo, že je to jen dočasné, týká se to období do konce roku a od ledna nejsou už výhledy tak tragické," uvedl Kubát. Firma má zhruba 930 stálých zaměstnanců, žádné zatím propouštět nebude. 
 
AGC je dceřinou firmou AGC Flat Glass Czech (dříve Glaverbel Czech), která je největší výrobce plochého skla ve střední a východní Evropě. Patří do nadnárodní skupiny AGC, která je součástí největšího výrobce skla na světě, japonské společnosti Asahi Glass Company.
8.prosinec 2008