Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AGC vyrábí head-up displeje pro Mercedes

Rozsáhlá investice do nové linky umožnila jednomu z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě, chudeřickému AGC Automotive Czech, výrobu čelních skel s head-up (HUD) displeji. Jedním z odběratelů je Mercedes-Benz.

Světová strana, náklon vozu, rychlost, zařazený rychlostní stupeň nebo dojezd – to jsou informace, které si řidič může promítat přímo na čelní sklo například v nejnovějším Mercedesu GLC.

Automobilka představila tuto novou generaci na začátku června. Nabídka motorů pro tento model je výhradně hybridní. SUV-crossover mechanicky vychází z relativně nedávno představené nové Třídy C, přičemž se se svými úzkými světlomety hlásí k ostatním aktuálním modelům automobilky.

Možnost zobrazování provozních informací přímo na čelním skle pomocí head-up displeje je pro nové SUV volitelnou částí výbavy. AGC Automotive Czech do tohoto vozu vedle čelního skla dodává také některá boční skla a některá skla pro zadní část vozu.

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech: „Rozhodnutí investovat do nové výrobní linky na čelní skla v minulých letech přineslo našemu závodu velké množství nových příležitostí. Především je to možnost vyrábět čelní skla v takové kvalitě, aby bylo možné využít stále větší část  plochy skla pro head-up displeje. To nám otevírá dveře pro další nové projekty podobné nejnovějšímu Mercedesu.”

Závod v Chudeřicích společnosti AGC Automotive Czech patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Dodává automobilová skla všem velkým evropským automobilkám. V Chudeřicích na Teplicku zaměstnává kolem 1750 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

 

Zdroj: AGC, Martin Jonáš
23.srpen 2022