Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Akcionáři výrobce autodílů Lear odmítli nabídku na převzetí

Majitelé amerického výrobce automobilových součástek Lear odmítli nabídku na převzetí za 2,9 miliardy dolarů (téměř 60 miliard Kč) ze strany amerického investora Carla Icahna. Společnost Lear působí v řadě evropských zemí, včetně České republiky. Firma letos oznámila, že investuje téměř dvě miliardy Kč do vybudování závodu na Slovensku.

Icahnova firma American Real Estate Partners minulý týden zvýšila nabídku na převzetí na 37,25 dolaru z 36 dolarů za akcii. Část akcionářů se však domnívá, že akcie mají mnohem vyšší hodnotu. Vedení podniku přitom již o původní nabídce prohlásilo, že je v nejlepším zájmu akcionářů, připomíná agentura AP. Icahn je nyní se zhruba 16procentním podílem největším akcionářem firmy Lear. Ta se v poslední době potýká s poklesem tržeb poté, co americké automobilky výrazně omezily výrobu.
    Společnost Lear v dubnu uvedla, že postaví na Slovensku závod za 2,3 miliardy slovenských korun (téměř dvě miliardy Kč). Továrna bude v Prešově vyrábět části autosedaček a zaměstná téměř 500 lidí.

28.červenec 2007