Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Alcar představil novinky od AEZ, DOTZ a DEZENT

ALCAR nabídl pro letošek 11 nových designů litých kol od značek AEZ, DOTZ a DEZENT. Majitelé automobilů všech tříd se tak mohou těšit na možnost zkrášlit si svůj vůz zbrusu novými designy s homologací pro český trh.

Pro mnoho oblíbených automobilů jsou kola schválená v originálních rozměrech s ECE homologací, což znamená, že se dodatečně nezapisují do technického průkazu vozidla. Jejich výhodou je také možné použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky.

AEZ – Aruba dark, Leipzig dark

Prémiová značka AEZ přidala do své nabídky design, který technicky i vizuálně ušila na míru pro vozy střední a vyšší střední třídy. Novinka AEZ Aruba dark kombinuje matně grafitový lak s leštěnou čelní plochou a dodává se v rozměrech od 18 do 21 palců. Asymetrické křivky, zužující se plochy a strukturované paprsky skvěle doplní například modely značek Audi a VW, pro které je k dispozici i v originálních rozměrech. Kolo je dostupné také ve variantě „graphite“ s celoplošným grafitovým lakem.

AEZ Aruba dark

Druhá novinka nese jméno AEZ Leipzig dark a je určená pro velká vozidla v segmentu SUV. V rozměrech od 20 do 22 palců ozdobí například Porsche Cayenne, BMW X5 a X6 nebo Range Rover Sport. Vysoká tuhost odlitku umožnila vytvořit jemné paprsky ve tvaru Y s nosností přesahující 1 000 kg (10,5 x 22″). AEZ Leipzig skvěle doplní tuto prémiovou třídu automobilů také díky ECE schválením v originálních rozměrech. Černoleštěnou barevnou kombinaci „dark“ doplňuje verze „black“ s celočerným lakováním.

DOTZ se čtyřmi novinkami

První z novinek značky DOTZ míří do segmentu vozidel střední a vyšší střední třídy. Nový design s odlehčenou konstrukcí, s metalicky šedým lakem a leštěnou čelní plochou naleznou motoristé v rozměrech od 19 až do 21 palců pod názvem LagunaSeca dark. Závodní dráha Laguna Seca Raceway je jednou z nejoblíbenějších závodních tratí ve Spojených státech amerických, kde se počítá jen jedna věc, výkon.

Nové kolo LagunaSeca je aktuálně největším kolem v nabídce značky DOTZ a hrdě nese právě toto jméno. Nový design s paprsky ve tvaru Y je k dispozici také ve variantě „grey“ se šedým lakem.

Další novinkou, kterou představil vyhlášený německý výrobce je extrovertní design DOTZ Sepang blaze s paprsky ve tvaru ok. Jeho do vysokého lesku leštěná čelní plocha v kombinaci s titanovým lakem ukazuje, co je v technologii lakování možné. Kolo v rozměru 8×19 palců dokonale ladí s kompaktními sportovními vozy, jakými jsou VW Golf, Ford Focus, Seat Leon, Audi A3 nebo Hyundai i30.

Novinka DOTZ Spa dark je čistý, stylový design s nádechem agresivity. Asymetrické zakřivené paprsky ideálně doplní kompaktní vozy a automobily střední třídy v rozměrech od 17 do 19 palců. Kromě verze s leštěnou čelní plochou a černým lakem je kolo k dispozici také ve verzi „black“ s černým lakem.

Dotz Suzuka blaze

Poslední novinka s názvem DOTZ Suzuka blaze nabízí do vysokého lesku leštěnou čelní plochu v kombinaci se stříbrným lakem. Metalické částice v laku tohoto agresivního, působivého designu vytváří efekt dvojitého lesku. Pro řidiče modelů BMW 3 a BMW 4 je kolo k dispozici se schválením ECE v originálním rozměru.

DEZENT s barevným upgradem

Výrobce široce oblíbených kol DEZENT rozšířil své produktové portfolio sportovních dvojitých paprsků designu TR o nový barevný upgrade TR dark v rozměrech od 16 do 18 palců. Díky nové leštěné čelní ploše v kombinaci s černým lakem se DEZENT TR dark skvěle hodí ke všem oblíbeným barvám automobilů, kterým dodá jedinečný barevný kontrast.

DEZENT TR dark

Motoristé si mohou všechny novinky, které se pyšní tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu již teď v unikátním ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten zobrazí na automobilu všechny designy litých kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT, které jsou pro něj schválené a mají potřebnou homologaci pro provoz na veřejných komunikacích v ČR. Každý návštěvník v konfigurátoru získá přesné informace o schválených kolech, pneumatikách i systémech pro měření tlaku v pneumatikách pro zadaný vůz.

K litým kolům AEZ a DOTZ bezpečnostní šrouby zdarma

ALCAR svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a DOTZ, a to nejen atraktivních novinek. V případě, že si motoristé k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu zdarma. Akce platí od 1. 3. do 30. 6. 2021 a motoristé jí tak mohou využít během celé jarní sezóny přezouvání.

Nové hybridní kolo 2.0 také pro nový Hyundai Tucson

Nová generace hybridního ocelového kola je vedle čtvrté generace modelu Škoda Octavia schválena také pro nový Hyundai Tucson. Jednodílné hybridní ocelové kolo 2.0 je opatřené novou generací odolného antracitového laku. Díky ECE homologaci se nezapisuje do TP vozidla a k jeho montáži  se použije originální příslušenství.

ALCAR BOHEMIA je spolehlivým dodavatelem car dealerů

ALCAR BOHEMIA se snaží svou činností dlouhodobě podporovat u svých obchodních partnerů a jejich klientů pocit jistoty a bezpečí. Dosahuje toho například svými aktivitami na poli legislativy, poradenství, díky skladové dostupnosti a spolehlivé logistice.
V uplynulém roce se ALCAR BOHEMIA také zaměřil na podporu elektronické komunikace a fakturace, která umožňuje rychlejší, spolehlivější i bezpečnější tok dat a dokumentů.

V roce 2020 dodala společnost ALCAR BOHEMIA na český trh o 15 % litých a ocelových kol méně než v roce 2019. Hlavní příčinou byl pokles registrací nových osobních automobilů na českém trhu, kterých se v roce 2020 meziročně zaregistrovalo o 19 % méně. Navzdory tomu se však ALCAR BOHEMIA podařilo navýšit prodej kompletních kol s pneumatikou a většinou i s TPMS senzorem o 60 % na téměř 9 000 kompletů. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami.

ALCAR BOHEMIA tak znovu posílil svou pozici spolehlivého dodavatele homologovaných, cenově atraktivních kompletních kol a zároveň poskytovatele komplexních služeb, kterých využívá stále více car dealerů. Pro prodejce vozidel ALCAR BOHEMIA pravidelně připravuje podrobné prodejní materiály s přesnou specifikací kompletních kol pro jednotlivé značky a modely vozidel.

Prodejní tým Alcar

 

Zdroj: Alcar Bohemia, Jiří Polívka
26.únor 2021