Kategorie
Značky
Regiony
 
 

ALD Automotive zveřejnila výsledky

ALD Automotive je jedním z globálních i tuzemských leaderů trhu operativního leasingu osobních a užitkových automobilů. Rok 2012 považuje její generální ředitel Petr Kohout za úspěšný.

„V roce 2012 naše společnost financovala prostřednictvím některé formy leasingu celkem 4 400 vozidel. Navzdory přetrvávajícím obtížným ekonomickým podmínkám se nám podařilo navýšit celkovou flotilu automobilů spravovaných formou operativního leasingu, našeho klíčového produktu, o téměř 12% a aktuálně pro naše klienty spravujeme již přes 10 000 vozidel. Celkem tak ALD Automotive financuje takřka 15 000 automobilů. V roce 2013 zůstáváme optimisté a plánujeme dvouciferný nárůst produkce leasingových smluv.”

Jaroslav Laur, obchodní a marketingový ředitel, k tomu dodává: „V roce 2012 došlo na tuzemském trhu nových osobních a užitkových automobilů k poklesu prodeje. Stejně tak trh operativního leasingu narážel na bariéry pokračujícího trendu firemních nákladových úspor a snižování velikosti vozových parků. Těší nás, že i v tomto nelehkém a tvrdě konkurenčním prostředí se nám podařilo dosáhnout nadprůměrných kvantitativních i kvalitativních ukazatelů a v mnoha ohledech jít proti negativním trendům trhu.“

ALD Automotive v roce 2012 pokračovala v inovačních aktivitách. Na trh uvedla nový produkt Full-service leasing ultra all inclusive, který zákazníkům zabezpečuje maximální komfort včetně zajištění pick-up služby při jakémkoli servisním úkonu nebo výměně pneu, GPS monitoringu pohybu vozidel pod názvem ALD car monitor či on-line reportingu Fleet Monitor.

ALD Automotive formou full-service leasingu svým partnerům i nadále poskytovala vozidla na elektrický pohon, to vše s garancí maximální výše měsíčního nájemného.


Nedílnou součástí palety služeb ALD Automotive je také Centrum ojetých vozů, ve kterém zákazníkům nabízí k odprodeji vlastní ověřená vozidla.

Jiří Janda, remarketingový manažer společnosti, uplynulý rok rovněž hodnotí kladně. „Již třetí rok po sobě navyšujeme prodejní výsledky a zároveň se nám podařilo implementovat elektronický prodejní aukční nástroj ALD Carmarket. V roce 2012 jsme prodali více jak 2 000 vozů. Kolem 60% automobilů si přitom zakoupili koncoví zákazníci, což potvrdilo stále se zvyšující zájem o prověřené vozy po prvním majiteli a s plnou servisní historií. V roce 2013 představíme nabídku bezkonkurenčního financování a další doplňkové služby, které našim zákazníkům zpříjemní život i po nákupu vozu v ALD Centru ojetých vozů.“

25.únor 2013