Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Allianz má rekord. Audioknihu načetlo 179 kolegů

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. 179 kolegů společně v průběhu roku 2015 načetlo audioknihu pro nevidomé. „Vyčetli“ si tak unikátní rekord od pelhřimovské agentury Dobrý den.

Zaměstnanci pojišťovny Allianz si mezi sebou rozdělili celkem 222 známých i méně známých úsloví, které encyklopedická kniha Olgy Spalové „Co to je, když se řekne…“ poutavou formou vysvětluje, a každý z nich načetl jednu nebo i více kapitol. Populárně-naučnou publikaci Allianz vybrala a celý projekt zrealizovala ve spolupráci s Nadací Leontinka, která tak knížku dětem se zrakovým postižením bude moci darovat „pod stromeček“. Celoročně ji pak budou mít k dispozici v Knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana v Praze, kde byla kniha načtena i zkompletována.

„Jsem moc ráda, že jsme do projektu šli a že se nám ho podařilo úspěšně dokončit. Kromě toho, že jsme společnými silami načetli knížku pro ty, kteří by se k ní jinak dostali jen stěží, jsme se poučili a něco nového poznali i my. Natáčení v profesionálním nahrávacím studiu bylo pro řadu z nás velkým zážitkem,“ uvádí Nelly Talášková ze správní rady Allianz nadačního fondu, který celofiremní aktivitu organizačně zastřešil.

Slavnostní křest nové audioknížky proběhne ještě před Vánoci a dílo, do kterého zaměstnanci vložili více než 76 nahrávacích hodin a hlavně spoustu nadšení, pak už poputuje přímo do Nadace Leontinka.

Zdroj: MaM.cz
17.prosinec 2015