Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Alpine F1 Team zahájil první sezonu svých dějin

Alpine F1 Team oficiálně započal novou éru virtuálním zahájením první sezony svých dějin na Mistrovství světa FIA Formule 1.

Letošní monopost, nazvaný A521, se pyšní perfektním úborem provedeným v barvách modrá, bílá a červená, které jsou synonymem dědictví závodní Alpine. Vůz bude vybaven hnacím agregátem Renault E-Tech 20B V6 1,6 l, projektovaným a vyvinutým ve Viry-Châtillon, kde francouzský výrobce motorů působí ve F1 nepřetržitě již pětačtyřicet let.

A521 vychází z R.S.20, který soutěžil v sezoně 2020. V důsledku loňských změněných předpisů v průběhu pandemie byly hlavní strukturální díly A521 převzaty z loňska. Každý díl, který z tohoto rámce vybočoval, však byl vylepšen, zejména vzadu, což si vyžádala nová pravidla FIA v oblasti aerodynamiky.

Luca De Meo, generální ředitel skupiny Renault: „Spatřit mocné a vzrušující jméno Alpine na voze Formule 1 je skutečnou radostí. Nové barvy, nové osobnosti, ambiciózní projekty: je to nový start založený na čtyřicetileté historii. Spojíme hodnoty autenticity, elegance a kuráže Alpine s našimi znalostmi a zkušenostmi v inženýrství a stavbě podvozku. Je úchvatné být konstruktérem ve Formuli 1. Budeme soutěžit s největšími jmény těchto spektakulárních závodů, pořádaných a sledovaných náruživými nadšenci. Nemohu se dočkat, až sezona začne.”

První monopost Alpine F1 Team bude svěřen Estebanu Oconovi a Fernandu Alonsovi. Fernando se vrací k Formuli 1 po dvouleté pauze a zamířil do stáje, v níž získal své dva tituly mistra světa v r. 2005 a 2006.

Esteban zahajuje svůj druhý rok v týmu a bude chtít zhodnotit svou úspěšnou sezonu 2020, kdy se poprvé ocitl na stupních vítězů Formule 1 při závodech Grand Prix Sakhir 2020. Tento čtyřiadvacetiletý Francouz zahajuje své čtvrté kompletní tažení v této disciplíně od svých začátků v srpnu 2016.

Tým nyní řídí nová trojice ředitelů, kterou tvoří generální ředitel Alpine Laurent Rossi, výkonný ředitel Marcin Budkowski a Racing Director Davide Brivio. Na svých místech zůstávají Pat Fry a Rémi Taffin jako technický ředitel podvozků a technický ředitel motorů.

Člen Alpine Academy Guanyu Zhou zůstává zkušebním pilotem týmu a současně závodí v mistrovství FIA Formule 2 s UNI-Virtuosi.

První vůz F1 od Alpine F1 Team vyjede poprvé zítra s Estebanem Oconem při prvním propagačním natáčení v Silverstone, dva týdny před oficiálními předsezonními zkouškami na mezinárodním okruhu v Bahrajnu.

Zdroj: Jitka Skaličková
5.březen 2021