Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Anketa „Auto roku 2009 v České republice“ je v polovině
Který ze 42 nominovaných vozů se stane Autem roku 2009 v ČR? Na odpověď na tuto otázku si musíme počkat do 15. ledna 2009, kdy se bude konat slavnostní večer k vyhlášení výsledků ankety, uvedly tento týden Sdružení AP a SDA v tiskové zprávě.

Protože kandidáti ankety jsou rozděleni do pěti kategorií (1. minivozy a malé vozy, 2. střední třída, 3. MPV, 4. SUV + off road a 5. luxusní, sportovní a kabriolety), budou vyhlášeni vítězové kategorií a současně vůz, který získá nejvíce hlasů, se stane Autem roku 2009 v České republice. Rovněž budou vyhlášeni i čeští výrobci dílů, skupin a příslušenství, kteří na vítězný vůz dodávají své produkty.Po řadě let, kdy Auto roku v ČR volila jen skupina odborníků, se vyhlašovatelé rozhodli zapojit do volby i veřejnost. Jak na úvodní tiskové konferenci k anketě řekl Rudolf Javurek z Výkonného výboru Svazu dovozců automobilů, vyhlašovatele zajímá jak názor odborníků, tak veřejnosti, která automobily kupuje a užívá a tak rozhoduje o jejich úspěchu na trhu.
 

V této chvíli probíhá reklamní kampaň k anketě a každý občan ČR starší 18 let může až do 12. prosince poslat hlas svým vybraným kandidátům buď na kuponu z tisku nebo jednodušeji pomocí internetu na adrese www.autoroku.cz. Zájem veřejnosti potvrzuje, že rozhodnutí zapojit ji do volby Auta roku 2009 v ČR bylo správné – dosud přišlo více než 50 000 hlasů, a to jsme měsíc před koncem hlasování. Vozidla v anketě posuzuje současně i 23členná odborná porota, jejíž hlasy budou sečteny s hlasy veřejnosti.Pokud jde o kandidáty ankety, nominovala je odborná porota. Jsou to novinky, které byly nebo budou uvedeny na český trh v období od 1. 11. 2007 do 30. 11. 2008.
 

Hlavní cenou pro hlasující veřejnost je poukázka v hodnotě 600 000 Kč na nákup některého z přihlášených vozů. Celková hodnota cen pro veřejnost překračuje tři čtvrtě milionu Kč.Anketa „Auto roku 2009 v České republice“ je jedinou akcí tohoto druhu pořádanou v rozsahu umožňujícím zapojení široké motoristické veřejnosti.

23.listopad 2008