Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Anketa PR manažer roku SDA zná TOP 10

Novinářské kluby letos vyhlásily anketu o nejlepší mediální servis v rámci Svazu dovozců automobilů roku 2019. Události odsunuly sčítání hlasů na jaro, finále je naplánováno na 31. května. Z 24 nominovaných PR manažerů dostalo tři a více hlasů rovných 10 kandidátů.

„Motorističtí novináři z Klubu motoristických publicistů a Klubu motoristických novinářů mohli v průběhu ledna a února 2020 posílat hlasy PR manažerům, kteří poskytovali v průběhu roku 2019 nejdostupnější informační servis pro jejich redakce,“ vysvětluje předseda KMN Michal Busta.

Rozděluje se celkem 82 hlasů

Duben byl nakonec měsícem pro sbírání vyplněných lístků, jejich tisk a postupné sčítání hlasů. „V osudí se sešlo celkem 30 platných hlasovacích lístků. Každý novinář mohl udělit tři hlasy pro nejoblíbenější PR manažery, dohromady se tedy hrálo o 90 hlasů,“ upřesnil organizátor akce Erich Handl. Všichni novináři ale nevyužili svého práva udělit až tři hlasy, někteří napsali do lístku jen jednoho nebo dva PR manažery. V osudí se nakonec sešlo 82 hlasů.

„Nemáme žádný nominační výbor, každý hlas prostě znamená zároveň nominaci do ankety. Novináři mohli navrhovat interní i externí PR specialisty, podmínkou bylo, že danou pozici vykonávali alespoň jeden den v daném roce,“ upřesnil Handl s tím, že hlasy bylo možné dávat všem oficiálním mluvčím společností sdružených v SDA, kteří poskytovali PR servis v průběhu roku 2019.

Nominováno bylo celkem 24 PR manažerů. Do 3. kola postupuje 10 kandidátů, kteří obdrželi tři a více hlasů:

Bedrnová, Martina (DS)
Haidinger, David (BMW)

Hejral, Martin (Opel)
Linhart, Martin (Ford)

Matthey, Radka (Peugeot)
Pohorský, Jan (Hyundai)

Rozkošný, Jiří (Audi)
Skaličková, Jitka (Renault)

Vaňková Jouglíčková, Kateřina (KIA)
Zikmund, Zdeněk (Subaru)

Komentář k průběhu soutěže:

Zatím žádné překvapení, favorité minulých ročníků jdou dále.  Tři hlasy obdržela trojice kandidátů, tj. do 4. kola půjde sedm manažerů.

V anketě mohli kandidovat PR manažeři aktivní v průběhu loňského roku (Foto: jízdy Auto roku 2020)

Zdroj: KMP, Erich Handl, KMN, Michal Busta
21.květen 2020