Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Anketu FLEET DERBY – FLOTILA ROKU vyhrála Octavia

Anketa FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021, pořádaná časopisy Business Car a Flotila, zveřejnila výsledky. Fleetoví manažeři letos vybírali nominované automobily v 5 skupinách. O ocenění bojovaly modely rozdělené do kategorií Referentské vozy, Manažerské vozy, SUV + crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a Ekologické vozy.

Soutěž ovládla ŠKODA OCTAVIA, která si kromě absolutního vítězství odnesla i 1. místo v kategorii Referentské vozy.

O celkovém vítězi v letošní anketě rozhodla třicetičlenná odborná porota složená z fleetových manažerů firem s rozsáhlými vozovými parky. Porotci při své volbě vycházeli z vlastních zkušeností, z dojmů nabytých v průběhu oficiálně organizovaného testovacího dne i z dat poskytnutých společností TecAlliance.

Ta ke každému z nominovaných vozů zpracovala přehled nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz u nominovaných modelů. Porotci při své volbě zohledňovali i zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

„Tento skvělý výsledek nás velmi těší a potvrzuje již dobře známé přednosti naší nejprodávanější modelové řady,“ komentoval přesvědčivé vítězství Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky ŠKODA AUTO.

„Naši zákazníci oceňují spolehlivost, kvalitu a vysokou užitnou hodnotu vozů ŠKODA. K jejich oblibě dále přispívají příznivé provozní náklady a stabilní zůstatková hodnota při následném prodeji, což jsou velmi podstatné parametry právě pro fleetové manažery. To vše se pochopitelně odráží v jejich hodnocení,“ doplnil Jiří Maláček.

Úspěch modelu OCTAVIA podtrhl také plug-in hybridní model ŠKODA SUPERB iV, který se umístil na sdílené 3. příčce v kategorii Ekologické vozy.

Fleetová centra Škoda

V hodnocení fleetových manažerů se odrážejí také služby, které jim v oblasti¨prodeje i servisu poskytují tzv. fleetová centra. Těch je v současnosti 38 a jejich rovnoměrné rozmístění na území ČR vychází vstříc flotilovým klientům ze všech regionů. Kromě přímého prodeje poskytují další specifické služby zaměřené na potřeby fleetových zákazníků v oblastech předprodejního poradenství, optimalizace vozových parků a nákladů na flotilovou mobilitu, servisu, distribuce ŠKODA Originálních dílů či flotilového financování a pojištění.

Fleetová centra disponují rovněž certifikovanými klempírnami i lakovnami a sortimentem ŠKODA care produktů s velkoobchodními slevami. V případě potřeby poskytnou zákazníkovi náhradní vůz stejné nebo vyšší třídy po dobu servisního zásahu. Další výhodu pro každého velkoodběratele představuje záruka rychlého příjmu jeho vozu do servisu a stanovení přesného termínu dokončení opravy. Předváděcí vozy ve fleetových centrech jsou naspecifikovány právě tak, aby odpovídaly nejčastějším požadavkům velkoodběratelů.

 

 

Zdroj: Škoda Auto
29.leden 2021