Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Arabové usilují o Porsche i Daimler

Katar jedná o možnosti koupit podíl v německém výrobci luxusních vozů Porsche. Uvedl to list Al-Arab. Arabové se také stanou největším akcionářem Daimleru.

 Porsche je majoritním vlastníkem největší evropské automobilky Volkswagen, jejíž součástí je Škoda.  "Zkoumáme tuto záležitost, zatím ale nepadlo žádné konečné rozhodnutí," řekl podle listu premiér Kataru Sání. "Probíhají však setkání (se zástupci Porsche)," dodal. Mluvčí německé automobilky se ke zprávě odmítl vyjádřit. 
Prodej podílu Kataru by mohl zlepšit finanční situaci Porsche. V Německu se nedávno objevily zprávy, že Porsche čelí finančním problémům kvůli světové krizi, klesajícímu prodeji a snaze o získání většího podílu ve Volkswagenu, píše agentura AP. Porsche začátkem letošního roku zvýšil svůj podíl ve Volkswagenu na 50,8 procenta. Jeho cílem je získat v dohledné době ve VW 75 procent. 
    
Převzetí podílu v Porsche Katarem by bylo další arabskou investicí do německého automobilového průmyslu. Německý automobilový koncern Daimler minulý měsíc oznámil, že prodá přes devět procent svých akcií společnosti Aabar Investments PJSC ze Spojených arabských emirátů za téměř dvě miliardy eur (53,5 miliardy Kč). Arabská firma se tak stane největším akcionářem Daimleru.
8.květen 2009