Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Aston Martin Valkyrie: 200 km/h za pět sekund

Britský Aston Martin, který zpopularizoval James Bond, už před dvěma lety zveřejnila podobu sportovního modelu Valkyrie. Před nedávnem pak přidala i parametry pohonu.

Model Valkyrie vznikal ve spolupráci s týmem formule 1 Red Bull Racing. Už jenom tento fakt ukazuje, jaké zaměření má novinka, která údajně vznikne v limitované sérii 150 kusů. Bude to prostě „dělo“, vůz, který patří spíš na závodní dráhu, než na silnice.

 

O pohon se bude starat dvanáctiválec společnosti Cosworth s objemem 6,5 litru, výkonem 746 kW (1015 k) a maximálním točivým momentem 740 Nm. To ovšem není všechno, jsme v době elektrické, takže atmosférickému motoru bude pomáhat elektromotor s výkonem 119 kw (162 k) a točivým momentem 280 Nm. Celkově tedy bude řidič disponovat 1176 koni a točivým momentem 900 Nm.

Je jasné, že model Valkyrie dokáže akcelerovat ohromujícím způsobem, z nuly na rychlost 200 km/h se má dostat za méně než pět sekund. A samozřejmě jeho cena bude stejně závratná jako zrychlení, dá se očekávat, že to bude šestimístná částka. V eurech…

Zdroj: Aston Martin
30.duben 2019