Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Auctomobile chystá velkou aukci veteránů

S příchodem jarní sezóny a probuzením trhu s unikátními automobily přichází ze srdce Evropy jedna z největších evropských aukcí. V průběhu několika týdnů nabídne investorům i fanouškům aut český aukční server Auctomobile.com 77 unikátních aut, včetně Ferrari 250 GT Coupe či Porsche 356 Speedster.

Ceny automobilů startují na odhadech kolem 10.000 EUR. To, že po unikátních autech je nyní velká poptávka, signalizuje i fakt, že například Ferrari 550 Maranello z roku 2001 a 6000 najetými kilometry bylo prodáno rozhodnutému zájemci ještě před aukcí.

„Podobných aut jako je prodané Ferrari 550 Maranello, uvidí zájemci během následujících týdnů ještě několik. Půjde například o další vozy z kategorie No Reserve, o které je největší zájem, protože se prodají za jakoukoli nejvyšší nabídku. V této kategorii se zájemcům představí například Mazda 323 GT-R z roku 1993 nebo Ford Taunus z roku 1951, nalezený po 52 letech ve stodole ve zcela původním stavu. Tento Ford se navíc může účastnit největšího závodu historických vozů, Mille Miglia v Itálii,“ říká k autům, připraveným do aukce Jaroslav Brzoň,

Unikátní automobily od 10 tis. EUR

Stejně jako auta se silným investičním potenciálem jako ta výše uvedená se budou v aukci průběžně objevovat také auta pro fanoušky jednotlivých značek, kteří nehledí příliš na investiční potenciál, ale chtějí si především udělat radost po vyčerpávajícím období pandemie. Ceny těchto aut startují na odhadech kolem 10.000 EUR a patří mezi ně například šestiválcová Alfa Romeo 164 QV, BMW 318i Baur, Mercedes-Benz 380 SL nebo i dvanáctiválcový Jaguar XJ-S.

Auta z Čech i ze zahraničí

Každý den do nabídky Auctomobile.com přibývají nová unikátní auta ze všech koutů světa, především pak z České republiky, Francie, Německa a z Polska. Většina unikátních aut přitom do aukce přibude právě díky dlouholetým kontaktům zakladatele Auctomobile.com Jaroslava Brzoně, který je sám vášnivým sběratelem unikátních automobilů. V jeho sbírce lze najít takové skvosty jako je například předválečný závodní speciál od britské automobilky MG či starší generace Porsche.

Výjimečná sezóna začíná

Tato sezóna bude pravděpodobně zcela odlišná od těch minulých, protože na trhu se objevují zcela noví fanoušci unikátních aut, stejně jako zcela noví investoři, kteří po investicích do přehřátých akcií, dluhopisů, realit či investicích do umění objevují zcela nový svět investic s vůní benzínu.

„Z vlastní zkušenosti, z návštěvnosti našeho aukčního portálu i z čísel z jiných trhů je zřetelně vidět, že tato sezóna bude zcela výjimečná a její podoba bude určovat budoucnost trhu. Za vším stojí pandemie, která vše urychlila a také obavy z inflace. Poptávka je tedy enormní, ale kupci se s prodejci často nemohou fyzicky vidět a ani si prohlédnout auto,“ říká Jaroslav Brzoň z Auctomobile.com a popisuje, jak se prodej aut mění: „V Evropě si na to sice teprve zvykáme, ale na trzích v USA či v Japonsku zájemce koupený automobil vidí až ve své garáži. Prodej automobilu probíhá zcela online, je díky moderním online databázím transparentní a díky systému jistin a záloh také zcela bezpečný.“

Zdroj: Petr Kapalín
17.květen 2021