Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Audi A5 si odbylo premiéru na festivalu

Šéf IVG Rudolf Javurek představil nové kupé Audi A5

Šéf IVG Rudolf Javurek představil v karlovarském hotelu Sanssouci nové kupé Audi A5 a jeho sportovní verzi S5. Vůz začíná na 940 000 korunách.

„Už druhým rokem jsme partnery filmového festivalu a podruhé nám do něj časově vyšla premiéra nového sportovního vozu,“ zahájil představení nových modelů v Karlových Varech mluvčí značky Jan Klíma. Po něm si vzali slovo generální ředitel importérství Rudolf Javurek  a vedoucí divize Audi Petr Neústupný. „Po více než deseti letech vyrobila naše značka opět kupé, na českém trhu je možné jej objednávat už od června, počítáme že letos prodáme šedesát nebo sedmdesát kusů,“ řekl Petr Neústupný.
A5 rozšiřuje nabídku Audi o řadu navazující na tradici klasických dvoudveřových cestovních kupé. Se svou délkou 4,63 metry se Audi A5 řadí do nejvyšší třídy vozů kupé. Díky čtyřem sedadlům a zavazadlovému prostoru o objemu 455 litrů má být plnokrevným a komfortním cestovním vozem pro dlouhé vzdálenosti. Odpovídající dynamiku mu dávají motory FSI® a TDI® s výkony v rozmezí  od 125 kW do 195 kW.

14.červenec 2007