Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Audi přeruší na pět dnů výrobu

Německý výrobce luxusních automobilů Audi koncem příštího měsíce přeruší na pět dnů výrobu ve své hlavní továrně v Ingolstadtu, jež zaměstnává zhruba 30.000 lidí.

Mateřská společnost Volkswagen již v úterý uvedla, že přechodně zkrátí pracovní dobu v některých svých domácích továrnách, aby sladila výrobu s klesající poptávkou. Opatření se dotkne zhruba 60.000 zaměstnanců a potrvá od 23. do 27. února.
 
 
    Německá automobilka BMW, která je největším výrobcem luxusních vozů na světě, v úterý ohlásila, že zkrátí v únoru a březnu pracovní dobu zhruba 26.000 zaměstnanců, což povede ke snížení produkce o přibližně 38.000 vozů.
 
 
    Celosvětová poptávka po automobilech je nyní pod tlakem, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry.
 
    Prodej Audi nicméně v loňském roce stoupl o čtyři procenta a poprvé překonal hranici milion vozů. V samotném prosinci vyskočil dokonce o 17,4 procenta na 82.800 automobilů díky uvedení sportovně-užitkového modelu Q5 na trh.
5.únor 2009