Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Audi Ski Team má unikátní pneu od Continentalu

Continental vytvořil dvě umělecky ztvárněné pneumatiky, které vznikly při příležitosti oslavy partnerství společnosti Continental s Audi Ski Teamem, jehož členům společnost dodává zimní pneumatiky.

Společnost Continental postavila Jonáše Ledeckého před úkol, který ještě nedostal. Chtěla po něm, aby malířské plátno nahradil pneumatikou. Vznikly tak dva naprosto jedinečné pláště, které využívají stejné motivy jako zimní kombinéza (a další grafika), kterou Jonáš v minulosti vytvořil pro svoji sestru, mistryni světa v paralelním a obřím paralelním slalomu na snowboardu. „Ester na nich vystupuje jako komiksová superhrdinka, postava s nadlidskými schopnostmi, která na snowboardu, podobně jako Silver Surfer, létá vesmírem,“ vysvětluje Jonáš Ledecký.

První z pneumatik, letošní zimní novinka Continental WinterContact TS 860 S, na svém běhounu nese zlato-stříbrný motiv, jenž všichni sportovní fanoušci dobře znají z Esteřiny kombinézy. Bočnice pak tvoří komiks. Najdete na nich typické zvukové efekty a dva portréty slavné snowboardistky, která se věnuje i sjezdovému lyžování. Samotný plášť pak tvoří jakýsi rám, do něhož je zasazen stylizovaný obraz Ester, jak rozjímá před startem. Vnitřek pneumatiky je stříbrný a opatřený svítícím LED páskem.

Druhá z pneumatik je městský celoroční model Continental AllSeasonContact. „V jeho případě jsem se inspiroval staršími Esteřinými dresy, které byly červeno-stříbrné, a také klasickými pneumatikami s bílými bočnicemi,“ popisuje svoje dílo Jonáš. Plášť však barevnou kombinaci otáčí, bílý je běhoun, bočnice černé s červenou grafikou, která zvýrazňuje původní reliéf s městskými motivy. Na grafice zasazené dovnitř je pak Ester letící vesmírem na snowboardu.

Malba na pneumatiku neznamenala jen výtvarnou, ale i technickou výzvu. „Původně jsem chtěl na plášť malovat olejovými fixami, ale kvůli použití terpentýnu jako ředidla druhá vrstva nátěru mazala tu předchozí. Nakonec jsem musel sáhnout po akrylových barvách,“ přibližuje postup Jonáš Ledecký. Bojovat musel i se svou vrozenou barvoslepostí. „Omylem jsem si koupil zelené fixy, které jsem musel do obchodu vrátit,“ říká.

Obě pneumatiky nejsou určeny k běžnému použití. „Jedna bude vystavena na centrále společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích, druhá bude v průběhu ledna vydražena v dobročinné aukci,“ popisuje další osud plášťů Juraj Ižvolt, šéf divize Marketing Continental Barum.

kolaz_Audi_Ski_Team

Partnerství společnosti Continentalu a Audi Ski Team

Společnost Continental zajišťuje zimní obutí vozů Audi s pohonem quattro, které během roku používají členové Audi Ski Teamu, tedy vybrané hlavní české osobnosti alpských i severských lyžařských disciplín. Nejzářivější hvězdou je Ester Ledecká, která na špičkové úrovni zvládá snowboard i lyže, čímž je na bílých svazích světovým unikátem. Vedle ní se na kvality zimních plášťů Continental mohou spolehnout i účastnice deaflympiády a slalomářka Tereza Kmochová, skicrossařka Andrea Zemanová, skokan Roman Koudelka a závodník v severské kombinaci Tomáš Portyk. Tuto sestavu doplňuje legenda Ondřej Bank, který je zároveň tváří českého Home of quattro – skiareálu Špindlerův Mlýn.

„S celým realizačním týmem se musíme naprosto spolehnout na špičkové pneumatiky. Během zimy odjezdíme tisíce kilometrů v náročných vysokohorských podmínkách, za nízkých teplot i v hlubokém sněhu. Jsme zvědaví, jestli pneumatiky Continental v takovém zápřahu potvrdí svoje výsledky z řady nezávislých testů,“ říká k volbě plášťů manažer Ester Ledecké, Viktor Valta.

„Spolupráce s lyžařským svazem nám dává šanci předvést špičkové vlastnosti našich zimních pneumatik. Jen těžko najdete někoho, kdo je prověří tak jako členové Audi Ski Teamu. Již teď netrpělivě očekáváme jejich hodnocení a zkušenosti. Všechny považujeme za čestné členy našeho týmu testovacích jezdců,“ řekl Juraj Ižvolt, ředitel divize Marketing CZ/SK Continental Barum.

Continental pneu Ledecký
Zdroj: AMI, Martin Přibyl
12.prosinec 2017