Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autem roku 2009 je na Slovensku Superb

Škoda Superb se na základě rozhodnutí odborné novinářské poroty stala na Slovensku Autem roku 2009. Z kandidátky 38 vozů zavedených na slovenský trh v průběhu roku 2008 vybrali novináři do finále sedm modelů.

Na druhém místě skončil Ford Fiesta, třetí byl VW Golf VI. Porota složená z odborných motoristických novinářů posuzovala vozidla na základě parametrů jako jsou jízdní vlastnosti, prostornost, užitková hodnota nebo kvalita zpracování. Superb podle porotců zabodoval zejména za reprezentativní vzhled, vyvážené proporce a také za přínos nových technologických prvků, například systém otvírání kufru TwinDoor, devět airbagů nebo AFS.
 
    "Získání této ceny je pro nás velkou ctí. Potvrzuje to názor odborné veřejnosti i z jiných zemí, že superb je po všech stránkách fascinující automobil," řekl jednatel společnosti Škoda Slovensko Matej Bugár. Superb se stal autem roku 2009 také v Česku, v Německu získal prestižní ocenění Zlatý volant 2008. Další ocenění posbíral v Rakousku, Polsku, Chorvatsku nebo Lotyšsku.
 
    Mladoboleslavská automobilka začala nový superb prodávat loni v červnu. Na Slovensku prodala loni 550 modelů. Celosvětově zaznamenal superb největší nárůsty prodeje ze všech modelů automobilky. Odbyt dosáhl 25.645 vozů a meziročně byl vyšší o 25 procent.
8.únor 2009