Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autem roku 2013 v ČR je Volkswagen Golf

Letošní 19. ročník soutěže Auto roku v ČR zná od pondělního večera vítěze. Zvítězil Volkswagen Golf, druhé místo obsadila Toyota GT 86, třetí skončila Mazda CX-5. Fotoreportáž z galavečera přineseme v tištěné verzi Automakers.

V anketě hlasují tuzemští motorističtí novináři a v odděleném hlasování i široká veřejnost.

Do finále postoupila šestice modelů (původně jich mělo být pět, ale na posledním pátém postupovém místě se umístily dva modely se shodným počtem hlasů).

Překvapivě do finále nepostoupila Škoda Rapid. Škodovky přitom velmi často tuzemskou automobilovou anketu vyhrávají a nikdy v historii ankety se nestalo, že by se mladoboleslavský model neobjevil ve finálově pětici.

Na základě sčítání hlasů do finále ankety postoupila abecedně seřazená šestice nominovaných automobilů: BMW řady 3, Ford B-Max, Mazda CX-5, Mercedes Benz třídy A, Toyota GT-86 a Volkswagen Golf.

Vítězný golf získal od motoristických novinářů 207 bodů, Toyota GT 86 měla o pouhých 17 bodů méně. S větším odstupem skončila na třetím místě Mazda CX-5 se 133 body.

Vyhlašovateli ankety jsou Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu (AutoSAP) a Svazem dovozců automobilů (SDA).

25.leden 2013