Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autem roku 2020 je BMW řady 3

Anketa Auto roku 2020 má vítěze, výsledky byly vyhlášeny 8. ledna v konferenčním centru Cubex. Odborná porota přidělila letošní titul modelu BMW trojkové řady, na druhém místě skončila Mazda CX-30, bronz bere Škoda Kamiq.

Odborná porota složená z 35 motoristických novinářů dostala v prvním kole možnost otestovat 22 automobilových novinek, které se v letošním roce dostaly na český trh. Překvapením byla rozmanitost kategorií i pohonů, protože kromě oblíbených crossoverů se letos v nominacích ukázalo několik hybridů, jeden elektrický vůz, ale také tradiční zástupci osobních vozů od malých aut, až po vyšší střední třídu.

Nechyběl jeden pick-up a z řady určitě vystupovalo Suzuki Jimny, jako pokračovatel automobilové legendy a zástupce tradičních off-roadů. Po nějaké době se na scénu vrací automobilka Hyundai, která se vrátila do SDA a do letošního ročníku přihlásila sportovně laděný fastback i30 N Performance.

Do prosincového finále se nakonec probojovalo šest modelů v podobě BMW řady 3, Peugeot 208, Kia XCeed, Mazda CX-30, Suzuki Jimny a Škoda Kamiq.

Zdroj: TK SDA, Erich Handl, Cubex
8.leden 2020