Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Auto Palace bude dovážet čínské vozy

Dosavadní importér Hyundai a Mitsubishi, pražská Auto Palace Group,  bude do Česka dovážet také automobily čínské značky Build Your Dreams (BYD). Mateřská firma Auto Palace, nizozemská AutoBinck Holding N.V., bude podle podepsané smlouvy čínské vozy nabízet i na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku a Nizozemsku.
  
Firma zatím neoznámila, kdy první vozy BYD do Evropy přiveze. "K této otázce budeme schopni podat informace později," uvedl výkonný ředitel AutoBincku Henny van Dijk. BYD má továrny po celé Číně a ročně vyrobí více než 250.000 vozů. Firma, která je jedním z největších světových výrobců baterií, se v poslední době zaměřila na automobily na hybridní pohon, který kombinuje benzinový a elektrický motor. V příštích letech představí automobilka novou modelovou řadu, která bude zaměřena na evropský trh.
 
Auto Palace Group působí v ČR a na Slovensku více než 17 let. V současné době má ve svém portfoliu jako výhradní importér značky Mitsubishi a Hyundai a od příštího roku k nim přibude také Infiniti. Jako maloobchodní prodejce firma nabízí také značky Mazda, Ford, Volvo, Fiat a Nissan.
11.červenec 2008