Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Auto roku 2013 zná vítěze hlasování veřejnosti

Toyota GT86 je „Vítězem kategorie v hlasování veřejnosti při anketě Auto roku 2013 v České republice“

Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů SDA a Sdružením automobilového průmyslu AutoSAP uzavřely hlasování veřejnosti při 19. ročníku ankety Auto roku v České republice 2013.

Všech 37 nominovaných vozů bylo rozděleno do pěti kategorií. Po dobu deseti týdnů na oficiálních webových stránkách ww.autoroku2013.cz probíhalo hlasování až do poslední minuty loňského roku.

Téměř 70 000 hlasujících určilo vítěze jednotlivých kategorií. V kategorii „Sportovní vozy“ zvítězil vůz Toyota GT86. Je to další výrazný úspěch tohoto sportovního modelu značky Toyota, který se tak nyní může pyšnit oceněním „Vítěz kategorie v hlasování veřejnosti při anketě Auto roku 2013 v České republice“.

„Je to pro nás nesmírně radostná zpráva. Toyota GT86 získává po světě jedno ocenění za druhým a nás těší, že i veřejnost v České republice zvolila náš nový sportovní vůz, který tradicí navazuje na takové automobilové ikony z historie značky Toyota, jakými jsou modely 2000GT, AE86, Celica a nebo Supra. Pevně věříme, že stejným způsobem oslovila Toyota GT86 i odbornou porotu ankety Auto roku v České republice 2013“, řekl Martin Peleška, obchodní a marketingový ředitel společnosti Toyota Motor Czech a dodal:

„Když v roce 2009 představil Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation, na Tokijském autosalonu koncept sportovního vozu FT-86, slíbil, že Toyota brzy uvede na trh sportovní vůz s mimořádným potěšením z jízdy. Jeho slova se dnes tímto jednoznačně naplňují. Děkujeme tímto všem automobilovým fanouškům modelu GT86 v České republice za hlas v této významné anketě“.

Anketa bude ukončena slav¬nostním večerem 14. ledna 2013. Během něho bude oznámen držitel titulu „Auto roku 2013 v České republice“, který vzejde z hlasování 32členné odborné novinář¬ské poroty.

Rok 2013
Vítěz hlasování veřejnosti Toyota GT86
11.leden 2013