Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Auto roku 2014: přichází boj o porotu

Organizační výbor ankety Auto roku začne v příštím týdnu připravovat nový ročník. Mezi novinářskými kluby zřejmě opět propukne přetahovaná účast v porotě.

Anketu pro příští rok budou opět vyhlašovat Klub motoristických novinářů (KMN) a Klub motoristických publicistů (KMP).  Loni se oba kluby neshodly na vzájemném zastoupení v porotě, protože KMN nepřipustil širší účast porotců z KMP. Také ze samotného výboru KMN odstoupili tři členové a proti volbě protestovala velká část členské základny.

Letos se s nejvyšší pravděpodobností bude situace opakovat, a to přesto, že Sdružení automobilového průmyslu vyzvalo vyhlašovatele k sestavení široké otevřené poroty. „Náš klub na valné hromadě odhlasoval poměr členů v porotě 4:1 ve vlastní prospěch,“ informoval předseda KMN Petr Jansa.

KMP ale tento poměr vyhovovat nebude. „Jeden ze dvou vyhlašovatelů si jednostranně odhlasoval pravidla ankety ještě předtím, než vůbec začala jednání o její organizaci. Takovéto jednání je pro nás nepřijatelné. Akce KMN  není v souladu se smlouvou, podle níž anketu vyhlašují dva rovnocenní partneři a neodpovídá ani poměru členských základen klubů,“ upozornil předseda KMP Erich Handl.

„Klub motoristických publicistů se navíc v uplynulých měsících rozrostl. Našimi novými členy jsou Vladimír Rybecký, Martin Žemlička, Sabina Kvášová, Jaroslav Matějka, Petr Soukup a Michal Žďárský,“ upřesnil Handl. Poměr 1:4 proto nebude pro KMP přijatelný.

KMP tento týden volí nové vedení a další informace kolem ankety lze čekat v příštím týdnu.

28.únor 2013