Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Auto-Staiger dostala cenu Fair Play

Ocenění Podnik Fair Play za rok 2006 získaly prodejce vozů Opel firma Auto-Staiger, společnost Eurest, Dopravní podnik hlavního města Prahy, výrobce hygienických a zdravotních potřeb Hartmann-Rico, producent světelné techniky Kanlux a internetový portál Seznam.cz.

Do programu se může přihlásit téměř každý podnik, který ctí při svém podnikání obsah pojmu etika. Podmínkou je alespoň rok podnikat v ČR a vyplnit závaznou přihlášku a zaslaný dotazník. Po jeho vyhodnocení Etickým fórem stačí uhradit administrativní poplatek a z uchazeče se stává řádný účastník programu, který v průběhu roku projde etickým auditem.
Mezi měřitelná kritéria, která podnik musí dodržet, patří například respektování smluvních závazkyů a placení faktur dodavatelům včas na termíny, dále firmy nesmí dlužit státu daně ani pojistné zdravotního a sociálního pojištění, musí platit včas ve výplatním termínu mzdy zaměstnancům a nebýt účastníky soudních sporů z těchto důvodů. 
Snahou sdružení je vytvořit tlak na podnikatelskou sféru vytvářením sítě certifikovaných podniků, které úspěšně prošly etickým auditem. Takové organizace by pak měly být snadno odlišitelné nejen držením certifikátu Podnik Fair Play a používáním symbolů s ním spojených, ale především zjevným uplatňováním etických zásad ve svém podnikání.

2.duben 2007