Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AUTOBEST 2019 získaly Berlingo, Rifter a Combo

Anketa Autobest oceňuje každoročně automobily i manažery z oboru. Porota letos udělila cenu MANager BEST 2018 generální ředitelce Citroënu Lindě Jackson. Cenu „Best Buy Car of Europe“ získalo Berlingo, které zvítězilo spolu s Peugeotem Rifter a Opelem Combo Life.

Vozy hodnotí 31 novinářů motoristického tisku ze 31 zemí na základě 13 kritérií, jako je poměr kvalita-cena, design, komfort a technologie, dále kvalita služeb a dostupnost náhradních dílů v distribučních sítích.

Je to poprvé, kdy porota Autobest udělila toto prestižní ocenění jedné značce dva roky po sobě. Nový Citroën Berlingo stejně jako loňský vítěz kompaktní SUV Citroën C3 Aircross dokázal porazit své konkurenty a ovládl 18. ročník tohoto hodnocení.

„Porotu přesvědčil svým výrazně zmodernizovaným designem, technologiemi a motory poslední generace. Do segmentu „ludospace“ vnáší čerstvý vzduch a impuls. Tato nová generace inspirovaná očekáváním zákazníků je dokonalým příkladem nového podpisu „Inspired by you“. Všestranný Nový Citroën Berlingo představuje šikovný nákup pro rodiny nebo seniory, kteří v něm nacházejí ideálního partnera svého aktivního života a kteří si na voze cení především jeho prostornost a funkčnost, uvedl Citroën.

V Česku si Berlingo odbylo národní premiéru v letňanské Surf Areně

Cena udělená novému Berlingu ve verzi osobního vozu se přidává k prestižnímu ocenění „International Van Of The Year 2019“, které bylo v září letošního roku uděleno na hannoverském veletruhu užitkové verzi (Nový Citroën Berlingo Van).

Berlingo, který byl v roce 2017 nejprodávanějším vozem Citroën v téměř 17 zemích, je dnes po modelu C3 nejprodávanějším vozem značky Citroën. Od zahájení prodeje v roce 1996 se ho již vyrobilo více než 3,3 milionů kusů.

Nové Berlingo registruje od září více než 13 000 objednávek a značce Citroën se díky němu daří pokračovat ve své obchodní dynamice.

Zdroj: Citroen, Lenka Martinová
14.prosinec 2018