Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AutoBest oslavil 12. výročí v Aténách

Při slavnostním vyhlášení ankety AutoBest v Aténách bylo uděleno 9 ocenění.

Dvanácté slavnostní udílení cen ankety AutoBest se konalo 4. února v Aténách v tanečním sále Aristotelis hotelu Divani Apollon Palace & Spa.

 „Toto místo jsme zvolili proto, že se jedná o zemi, která je velmi postižená ekonomickou krizí, a abychom tak uskutečnili novou vizi poroty organizace AutoBest a přešli na novou úroveň, jak ji rádi nazýváme. Kromě je to známka toho, že jsme nablízku veřejnosti a nyní, kdy se nacházíme uprostřed ekonomické krize s ní mimořádně cítíme,“ uvedl Ilja Seliktar, president organizace AutoBest.

Slavnosti se účastnilo mnoho vysoce postavených představitelů jako John Fleming, výkonný viceprezident Ford Motor Company pro globální výrobu a pracovní záležitosti, Laurens Van Den Acker, viceprezident a ředitel pro design a hlavní designér skupiny Renault, a také významné politické osobnosti: bývalý ministerský předseda Rumunska Calin Popescu Tariceanu a řecký ministr dopravy Kostis Chatzidakis.

Ocenění AutoBest 2013 získal Ford B Max. Vítěz s celkovým počtem 830 bodů předstihl Škodu Rapid, která se umístila na druhém místě se 736 body. Třetí místo s 662 body obsadil Peugeot 301. Model B Max zvolilo na první místo sedm členů poroty, tři volili jako vítěze Rapid, ale nikdo nepřiřadil první místo modelu 301.

Pro prvenství Fiatu 500 L hlasovalo pět členů poroty, ale italský automobil se umístil až na čtvrtém místě s 638 body. Páté místo obsadila Dacia Lodgy s 636 body a velmi těsně se tak přiblížila čtvrtému a třetím místu. Jedná se o nejtěsnější umístění na dosah stupňů vítězů v historii AutoBest. (podrobné výsledky najdete v rubrice Final Ranking na www.autobest.org).

„Vzpomínám si na dobu, kdy byl Ford B-Max pouhým nápadem, tak jako mnoho ostatních, z nichž některé se uskuteční a jiné nikoli. Rozhodli jsme se, že bychom měli postavit automobil bez středního sloupku. A v té chvíli jsme začali uvažovat o továrně v Craiově v Rumunsku. Je třeba říci, že model B MAX provází vynikající kvalita výroby a získání titulu AutoBest 2013 je potvrzením toho, že koupě továrny v Craiově bylo velmi nápaditým rozhodnutím. Při této příležitosti bych rád poděkoval všem, kteří se na této akvizici podíleli: tehdejšímu rumunskému předsedovi vlády Calinu Popescu Tariceanu,“ uvedl John Fleming, výkonný viceprezident Ford Motor Company pro globální výrobu a pracovní záležitosti.

Andrew Palmer, výkonný viceprezident společnosti Nissan Motor, jenž obdržel ocenění ManBest, nás v tanečním sále Aristotelis pozdravil prostřednictvím videoprojekce: „Jsem poctěn, že jsem od organizace AutoBest obdržel toto velice prestižní ocenění. Rok 2012 byl pro Nissan v Evropě vynikající, neboť modely Juke a Qashqai dosáhly impozantního objemu prodeje. Vyznamenání, které jste mi udělili mě ještě více motivuje do budoucnosti, a to nejen mě, ale celou automobilku, aby od poroty AutoBest získala také další ocenění.“

Při přejímání ocenění CompanyBest Cesare Antonio Ferrara, nejvyšší výkonný ředitel společnosti FIAT Srbsko řekl: „FIAT provozuje od roku 2008 společný podnik se Srbskou republikou. V Srbsku jsme největším investorem a výše celkových investic přesahuje 1,2 miliardy eur. Na celkovou rekonstrukci továrny bylo použito 350 milionů eur. Společnost Fiat Automobiles Srbia je rovněž jedním z největších zaměstnavatelů v regionu s více než 2500 zaměstnanci a dalšími 1000 lidmi zaměstnanými u našich dodavatelů. Chtěl bych proto poděkovat porotě AutoBest za to, že ocenila naše úsilí při přestavbě staré srbské továrny na jeden z největších a nejmodernějších podniků ve východní Evropě.“

Ocenění SportBest 2012 obdržel jménem bývalého týmu Chevrolet World Touring Car Championship (WTCC) francouzský mistr světa v motoristickém sportu Yvan Muller. „Jsme potěšeni, že jsme od poroty AutoBest obdrželi toto velice prestižní ocenění. Chtěl bych jménem našeho globálního týmu Chevrolet poděkovat našim jezdcům a všem v RML za vynikající práci, odhodlání a nasazení po celých osm let našeho partnerství a působení v WTCC,“ řekl Vijay Iyer, ředitel pro komunikaci společnosti Chevrolet and Cadillac Europe.

Ocenění SafetyBest 2012 dostala automobilka VW za brzdný systém zabraňující vícenásobným kolizím (Multicollision Brake System) zavedený jako standard u nového Golfu 7. Ocenění převzal Steven Sirtis, člen VW Greece, jenž porotě AutoBest poděkoval za to, že za místo konání této akce zvolili Atény.

Při přebírání ocenění EcoBest 2012 za zavádění různých ekologických technologií v modelových řadách Peugeot a Citroen Christian Chapelle řekl: „Společnost PSA je velice odhodlána zavádět tyto technologie a naše nové modely proto využívají nejvyspělejší řešení vedoucí ke snižování emisí, zejména nejnovější hybridní technologie.“

Ocenění TechnoBest 2012 získal nový Range Rover, který je prvním SUV na světě s odlehčenou celohliníkovou nosnou strukturou. Fiona Pargeterová, ředitelka pro globální PR komunikaci Jaguaru, a Alex Heslop, hlavní inženýr programu společnosti Jaguar Land Rover, porotě AutoBest za ocenění poděkovali.

Ocenění DesignBest 2012 získal Laurens Van Den Acker, hlavní designér skupiny Renault a ředitel pro design. „Mnoho lidí věří, že za skvělým designem je pouze jedna osoba. Je to ale tým, kterému se někdy podaří přijít s pozoruhodným automobilem. Jménem svým a designového týmu skupiny Renault chci porotě AutoBest poděkovat za ocenění,“ poznamenal Van Den Acker.

Ocenění SmartBest 2012 získal systém Dacia Media NAV a převzal jej Jean-Marc Deroche: „Děkujeme porotě AutoBest za tuto cenu, které je projevem ocenění našim výrobkům ve velmi důležitém segmentu trhu.“

Na programu galavečera bylo pozoruhodné vystoupení aténského tanečního souboru Athens flash mob dancers. Vrcholem programu byla Eleftheria Eleftheriou, slavná zpěvačka, která reprezentovala Řecko při posledním ročníku soutěže Eurovize. Své vystoupení zahájila hitem „Aphrodisiac“, což bylo označení celého galavečera.

21.únor 2013