Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autodrom: sezóna skončí závodem do vrchu

Na 27. října připravil mostecký autodrom rozloučení s letošní závodní sezonou. The Most AUTOSHOW #8 nabídne od 09:00 do 17:00 hodin oblíbené volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu, cena 150 korun za desetiminutové svezení.

Součástí programu bude i finální kolo čtvrtého ročníku oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge. Fanoušci motorismu mohou také na malém okruhu na polygonu vybudit adrenalin pohledem na souboje cestovních vozů, které si to rozdají v závodu do vrchu. Vstup a parkování v areálu autodromu je tradičně zdarma.

Návštěvníci autoshow budou mít šanci zazávodit si i sami. Stačí se přihlásit do LOUDA CUPu, což je mezi jezdci i diváky stále vyhledávanější jednokolový netradičně pojatý závod s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu. Tentokrát se pojede pod názvem CarPoint Cup, právě firma CarPoint převzala nad závodem záštitu. Nejlepší soutěžící se tak mohou těšit na hodnotné ceny. Vítěz bude mít po celý víkend k dispozici automobil s plnou nádrží. Jezdec, který dorazí s míčkem v košíku jako druhý, obdrží poukaz na vyčištění interiéru svého vozu. Odměnou za bronzovou příčku je pak poukaz na ruční umytí exteriéru vozu. Počet účastníků závodu je omezený, pořadatelé proto doporučují přihlásit se s předstihem na e-mailovou adresu rosenkranzova@autodrom-most.cz.

Autoshow chce zabavit všechny členy rodiny. Dospělí si vedle zkoušky řidičského umění za volantem svého vozu mohou zvolit i jízdu po dráze v závodním speciálu jako spolujezdci zkušeného pilota. Nemladší návštěvníci budou mít k dispozici dětské dopravní hřiště. Kola, koloběžky, odrážedla i přilby si mohou vypůjčit zdarma. Chybět nebude nafukovací skákací hrad ani další atrakce jako prolézačky či skluzavka. Další informace zájemci najdou zde.

Finálové jízdy The Most Challenge jsou naplánovány také na celý den, celkové výsledky organizátoři vyhlásí v 17:00 hodin. Do čtvrtého ročníku soutěž vstoupila s novými pravidly v podobě zavedení sezonního bodového rating systému. Zahrnuje i možnost koučinku.

Soutěžící, kteří ji využijí, obdrží jeden bonusový bod. Koučink lze objednat alespoň s jednodenním předstihem na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz. Upravené propozice zájemci najdou zde, podrobné informace o soutěži pak zde. Další kolo se uskuteční už 20. září.

Soutěž je vypsána pro běžně vyráběné automobily se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. Důvodem, proč pořadatel přistoupil ke změně pravidel, je podle Krafka větší šance na slušné umístění včetně absolutního prvenství i pro majitele vozů slabších kubatur.

Rating systém platí pro jednu sezonu. Účast v soutěži a dosažení jednotlivých met jsou ohodnoceny body. Absolutním vítězem se stane soutěžící, který shromáždí nejvíce bodů. Tradiční odměnou je závodní licence, kterou letošní šampion získá po absolvování bezplatné okruhové školy. Může také zdarma absolvovat kurz sportovní jízdy Petra Fulína, a to společně se soupeři, kteří dosáhnou nejlepších časů v jednotlivých výkonnostních kategoriích vozidel.

19.září 2018