Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Automobilka Audi zvýšila navzdory krizi zisk

Hrubý zisk německého výrobce luxusních vozů Audi loni stoupl o devět procent na 3,18 miliardy eur (87 miliard korun). Oznámil to v Igolstadtu šéf značky Rupert Stadler. Ani jí se však nevyhnou potíže. Maďarská divize Audi hodlá v srpnu kvůli slabé poptávce přerušit na tři týdny výrobu.
 
Erich Handl, Ingolstadt 
 
„Náš hrubý hrubý zisk loni stoupl o devět procent na 3,18 miliardy eur (86 miliard korun). Letošní rok, ve kterém slavíme sto let existence značky Audi, ale bude pravděpodobně nejobtížnějším rokem v historii automobilového průmyslu,“ řekl  toto úterý na tradiční tiskové konferenci v ingolstadtském Autostadtu Rupert Stadler. 
 
Rovněž upozornil, že její celoroční prodej by letos mohl klesnout po 13 letech nepřetržitého růstu. Dodal ale, že dopad poklesu poptávky na její zisk by měl být omezený díky řízení nákladů a růstu produktivity.
    Tržby společnosti loni stouply téměř o dvě procenta na 34,2 miliardy eur. "Skupina Audi očekává, že trhy se v roce 2010 stabilizují po znatelném útlumu světové ekonomiky v roce 2009. Tento vývoj by měl mít pozitivní vliv na klíčové ukazatele výkonnosti podniku," uvedla firma.
    Mateřská společnost Volkswagen již začátkem tohoto měsíce oznámila, že v loňském roce zvýšila čistý zisk zhruba o 15 procent na 4,8 miliardy eur (132 miliard korun). Dodala však, že v letošním roce počítá s poklesem zisku i tržeb.

23.březen 2009