Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Automobilka Porsche očekává další rekordní rok

Německý výrobce sportovních vozů Porsche počítá v tomto finančním roce s výrazným nárůstem zisku z loňského rekordu 2,1 miliardy eur.

Výsledky by měly být podpořeny vysokými příjmy souvisejícími s podílem v největší evropské automobilce Volkswagen. Na mimořádné valné hromadě to řekl generální ředitel společnosti Wendelin Wiedeking. Akcionáři Porsche schválili vytvoření nového holdingu ve formě evropské společnosti (societas europaea, SE). Tento holding bude dohlížet na současnou automobilku Porsche i na její téměř 31procentní podíl ve Volkswagenu. Wiedeking zdůraznil, že vytvoření holdingu zajistí zachování nezávislosti automobilky Volkswagen, jejíž součástí je rovněž česká Škoda Auto.
Společnosti Porsche letos vznikla povinnost předložit nabídku na VW poté, co v automobilce v březnu získala více než 30procentní podíl. Firma však dala jasně najevo, že o převzetí kontroly nad Volkswagenem nemá v současnosti zájem, a nabídla za VW méně, než činí tržní cena jeho akcií. Nabídka tak podle očekávání neuspěla.
6.červenec 2007