Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Automobilky vyhlásily v červnu 16 svolávacích akcí

V červnu 2019 bylo vyhlášeno 16 svolávacích akcí automobilek, které se dotkly 23 modelů 15 značek. Dvě svolávací akce vyhlásil Mercedes-Benz, alespoň jednou svolávaly do servisů Audi, Bentley, Cadillac, Citroën, Dodge, Ford, Chevrolet, Jaguar, Jeep, Opel, Peugeot, Suzuki, VW a Volvo.

Už v květnovém přehledu portálu Svolavacky.cz se objevilo šest svolávacích akcí, které měly souvislost s brzdovým systémem některých vozů. V červnu je ve výstražném systému Rapex počet svolávaček kvůli brzdám a jejich příslušenství stejný.

Problémy s parkovací brzdou pokračují u kocernu PSA, tentokrát s modely Citroën Berlingo, Peugeot Partner a Peugeot Rifter. Netěsný hlavní brzdový válec může mít Opel Insignia modelového roku 2018.

Přes půl milionu Fordů Ranger z let 2016 – 2018 musí na výměnut předních brzdových hadiček, klasické brzdy mohou mít pozdější nástup u elektrického Jaguaru I-Pace.

U Mercedesu třídy A může být špatně svařený brzdový pedál. Závady na řízení hlásí automobilky Cadillac, Dodge a Chevrolet, problémy s uchycením sedadel mají Jeepy Compass, Škody Kodiaq a Volva S90 a XC60.

Zdroj: Svolavacky.cz
10.červenec 2019