Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Soutěž Autoopravář junior zná své vítěze

Porsche ČR, partner soutěže Autoopravář junior, poblahopřálo letošním vítězům. Z finálového kola v Kosmonosích si trofeje pro vítěze odvážejí automechanik Michal Pustějovský z Kopřivnice, karosář Marián Poc z Mladé Boleslavi, autolakýrník František Hájek a autotronik Michal Haase, oba z Brna.

Partnerství společnosti Porsche Česká republika se soutěží Autoopravář junior je součástí dlouhodobé podpory vzdělávání žáků středních škol zaměřených na automobilové obory, která zahrnuje také jedinečný projekt Best Employer včetně úspěšného motivačního programu pro studenty QHERO.

Vítěz kategorie Karosář, Marián Poc ze Středního odborného učiliště strojírenského společnosti ŠKODA AUTO, převzal hlavní cenu z rukou jednatele Porsche Česká republika Jana Hurta, který říká:

„Automobilový průmysl a mobilita je něco, čeho se nebudeme chtít jen tak vzdát a tento obor bude i nadále velmi perspektivní. Jako partner soutěže Autoopravář junior budeme výuku automobilových oborů v České republice i nadále intenzivně podporovat, protože automobilové odvětví nabízí úspěšným absolventům mimořádně úspěšné pracovní uplatnění.“

Celostátní finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář junior 2022 se uskutečnilo ve dnech 19.–21. dubna 2022 v prostorách Servisního tréninkového centra ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Z více než 4500 žáků přihlášených do tradiční soutěže se v obrovské konkurenci probojovalo až do finále 63 adeptů na celková vítězství v kategoriích automechanik, karosář, autolakýrník, autotronik.

Nejlepšími z nejlepších se nakonec stali Michal Pustějovský z VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice v oboru automechanik, Marián Poc ze SOU strojírenského v Mladé Boleslavi v oboru karosář, František Hájek z ISŠA Brno v oboru autolakýrník a Michal Haase, rovněž z ISŠA Brno, v oboru autotronik.

„Letošní ročník soutěže Autoopravář junior znovu potvrdil rostoucí zájem žáků i úroveň výuky na českých odborných školách zaměřených na automobilovou oblast, z čehož mám upřímnou radost,“ říká Milan Chylík, ředitel Integrované střední školy automobilní Brno, který se významně podílí na organizaci celé soutěže. „Všichni účastníci soutěže předváděli mimořádné nasazení a skvělé výkony již od školních a krajských kol a napínavé finálové klání, často s velmi těsnými výsledky, bylo skvělým završením již 27. ročníku této tradiční soutěže. Vítězům blahopřeji a stejně jako všem ostatním studentům jim přeji mnoho úspěchů v dalším studiu i profesní kariéře v automobilových oborech!“

Autoopravář junior je největší soutěží v technických oborech v České republice, jejíž tradice sahá až do roku 1995. Každoročně se jí účastní žáci z více než 100 škol, kteří bojují o finálové ceny v hodnotě dvou milionů korun. Hlavním cílem tříkolové soutěže je motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů, propagovat technické obory a rozvíjet spolupráci mezi budoucími zaměstnavateli žáků a středními školami. Vyhlašovatelem soutěže Autoopravář junior je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR.

Porsche Česká republika se svou dlouhodobou podporou učňovského školství v České republice cíleně zasazuje o to, aby studenti automobilových oborů získávali kvalitní odborné vzdělání na základě propojení teorie a praxe, které zohledňuje nejnovější trendy a využívá nejmodernější technologie. Kromě partnerství se soutěží Autoopravář junior realizuje společnost Porsche Česká republika také projekt „Best Employer“ s motivačním programem pro studenty QHERO.

Školení projektu QHERO

Zdroj: Běla Jašková
4.květen 2022