Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autosalon 2013 odstartoval tiskovkou

Společná tisková konference Veletrhů Brno, SDA a AutoSAP zahájila ve čtvrtek v Brně Autosalon 2013.

„Brněnský Autosalon bude nově na brněnském výstavišti každoročně. V minulosti se konal jednou za dva roky, střídal se s veletrhem užitkových vozidel Autotec, který v původní podobě už skončil. Autosalon bude stejně jako letos v jarním termínu,“ řekl šéf výstaviště Jiří Kuliš.

Veletrhy Brno Autosalon přesunuly na jaro z důvodu většího zájmu importérů o tento termín. To se ale letos na zájmu vystavovatelů neprojevilo.“ Vzhledem k recesi v oboru řada firem účast odřekla na poslední chvíli. Výsledkem je prezentace 13 značek, původně jsme jich očekávali kolem 30,“ řekli zástupci BVV.

Letos na akci vystavuje včetně doprovodných akcí kolem 130 firem, před dvěma lety jich bylo 205. Klesla i výstavní plocha o zhruba čtvrtinu na 24.000 metrů čtverečních. Akce už není v kalendáři světové organizace výrobců aut OICA, může se proto konat každoročně. “Nyní je konání autosalonu jen otázka poptávky a zájmu dovozců. Budeme se snažit vybudovat termín před nejsilnější prodejní sezónou,” uvedl manažer Autosalonu Jiří Čikl.

Po společné tiskovce ve čtvrtek následovala konference AutoSAP a prezentace Škody, Hyundaie a Fordu.

 

5.duben 2013