Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Autosalon: 70 novinek a čtyři světové premiéry

Brněnský autosalon je za dveřmi, vypukne tiskovým dnem příští čtvrtek 7. června. Čeká se sedm desítek výstavních premiér, z toho čtyři světové.

Mezi světové výstavní novinky bude patřit Peugeot 207 SW Sport Pack, Seat Altea FreeTrack, sportovní automobil společnosti Brisk pod označením RS 01 WRC, který vychází z koncernových dílů Škody a VW, a zakázkový supersport Ultima CanAm vyrobený pro českou firmu Construct. Poprvé v Česku se představí například nový Ford Mondeo, Audi S5, nové BMW X5, nové Porsche Cayene, Škoda Fabia nebo koncept Fabia RS 2000.
Na autosalon se mezi téměř 300 vystavovatelů vrátily značky, jako je Subaru, SsangYong, Ferrari nebo Maserati. Nově budou vystavovat Lamborgini a Bentley, naopak chybět mají Mazda, Chrysler nebo Toyota a Lexus.
Program autosalonu bude poprvé v historii podobných světových akcí zaměřen na ženy. Součástí programu Žena a auto budou zkušební jízdy a jízdy zručnosti pro ženy-řidičky, volba nejvhodnějšího auta pro ženy a několik soutěží. Každá žena, která se na veletrh registrovala na internetu do dnešního dne, získává vstupenku zdarma.
Autosalon, který je jako jediný ve střední a východní Evropě zařazený do kalendáře Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA), začíná 7. června tiskovým dnem, následuje odborný den a od 9. do 14. června bude otevřený pro veřejnost. Denní vstupné je 150 korun.

10.červen 2007