Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AutoSAP: výroba vozidel za 8 měsíců mírně vzrostla

Sdružení automobilového průmyslu vydalo tradiční přehled o výrobě a odbytu vozidel za období od 1. ledna do 31. srpna 2019.
Výroba motorových vozidel v Česku dosahuje rekordních hodnot předchozího roku a i nadále zůstává stabilním pilířem české ekonomiky.

Od ledna do srpna bylo vyrobeno celkem 946 052 motorových vozidel, tedy o 0,01 % více než ve stejném období loňského roku. Osobních vozů bylo vyrobeno 941 758 ks (- 0,02 %), autobusů 3 333 ks (+ 8,4 %) a motocyklů 961 ks (+ 3,0 %).

Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu komentuje dosavadní vývoj:

„Vývoj výroby motorových vozidel odráží velmi dobrou konkurenceschopnost českých vozidel na exportních trzích. I přes pokles nových registrací například u osobních vozidel v EU o 3,2 %, a navzdory sílícím hlasům o ekonomickém poklesu na důležitých trzích spojovanému s možnou krizí, se jejich domácí produkce drží na úrovni loňského roku, kdy jen mírně klesla o zanedbatelných 0,02%. Celkově pak produkce ve všech kategoriích motorových vozidel včetně autobusů dokonce mírně vzrostl a to o 0,01 %. Věříme proto, že se tento trend českým výrobcům podaří udržet také v závěru letošního roku a objem produkce se minimálně vyrovná roku minulému.“

Zdroj: AutoSAP, Vojtěch Severýn
19.září 2019