Kategorie
Značky
Regiony
 
 

AUTOSHOW PRAHA v dubnu v Letňanech

Automobilová přehlídka AUTOSHOW PRAHA vstupuje do svého 22. ročníku s několika novinkami. Letos proběhne výstava poprvé v prostorách výstaviště PVA Expo Praha.

„Nový prostor nabídne vystavovatelům komfortnější podmínky a větší expozice, návštěvníci ocení snadnou dostupnost MHD i možnost parkování v bezprostřední blízkosti výstavních hal. Kapacita výstaviště umožňuje rozšířit okruh zkušebních jízd, které jsou každoročně jedním z nejvyhledávanějších bodů programu. Nový rozměr dostane i doprovodný program. Autoshow Praha proběhne ve dnech 12. – 14. 4. 2019 v PVA Expo Praha,“ uvedli organizátoři.

Nový pořadatel, nové místo

Výstava Autoshow Praha vloni přešla pod hlavičku největšího pořadatele veletrhů v ČR společnost ABF. Tato změna umožňuje akci přesunout do ve všech směrech komfortnějších prostor, které dnes nabízí PVA Expo Praha, kde se ročně uskuteční na 80 akcí s účastí přes 5600 firem z více než 30 zemí světa a návštěvností téměř 600 000. Areál také nabízí řadu konferenčních prostor a Kongresový sál s ojedinělou kapacitou 650 osob.

Autoshow se v minulých letech konalo v Holešovicích

Letos nebude na této automobilové události chybět žádná důležitá značka automobilů. „V současnosti již máme potvrzenou účast řady nejvýznamnějších automobilových dealerů. Kromě vozidel, které jsou již nyní v prodeji, zde však návštěvníci uvidí i mnoho výstavních premiér nebo prototypů plánovaných modelů,“ říká Vanda Petrov, ředitelka veletrhu. Na zkušebním okruhu pak budou moci zájemci usednou za volant až 20 vozů a udělat si reálný obraz například o svém budoucím vozidlu.

Význam akce potvrzují i již udělené záštity od Svazu dovozců automobilů (SDA), Hospodářské komory České republiky, Svazu průmyslu a dopravy České republiky, Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA) a Český plynárenský svaz.

Doprovodný program

Autoshow Praha představí aktuální trendy ve všech oblastech spojených s automobily od designu, tuningu, audio vybavení po zabezpečovací systémy. Doprovodný program myslí také na ženy-řidičky, kterým nabídne praktické informace a rady pro bezpečný pohyb na silnici, odborníci poradí např. se správným upevněním dětské sedačky a přípravou dítěte na cestu autem. Součástí doprovodného programu budou také autogramiády, simulátory a trenažéry, program věnovaný bezpečnosti jízdy, expozici Integrovaného záchranného systému či dětské dopravní hřiště.

Bohemian Custom Bike

Souběžně s Autoshow Praha proběhne také mezinárodní soutěžní výstava pro milovníky motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike. Základem a hlavním bodem programu bude samozřejmě soutěžní galerie na zakázku postavených nebo upravených motocyklů. Motocykly se představí v osmi základních a třech doplňkových kategoriích. Kromě velkého množství unikátních motocyklů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, se na BCB 2019 mohou návštěvníci těšit na „nadupaná“ americká auta, hot rody, dragstery, prezentace tetovacích salónů, airbrusherů a prakticky všechno, co nějak souvisí s „Custom Kulturou“.

AUTOSHOW PRAHA

12. – 14. dubna 2019

PVA Expo Praha

Zdroj: Autoshow Praha
12.březen 2019