Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Až 35 nových CNG stanic do roku 2015

Podle prognóz Sdružení automobilového průmyslu bude letošní meziroční nárůst v oblasti CNG minimálně 18procentní.

Prezident sdružení Martin Jahn označil CNG jako cestu, kterou se nyní automobilky vydají. Volkswagen Group prý připravuje velkou ofenzívu v oblasti CNG a představí ji na březnovém ženevském autosalonu.

V ČR narůstá počet CNG vozidel každý měsíc. Ještě větší nárůsty se očekávají ve spojitosti s uvedením Škoda Octavie na CNG na náš trh. To by mělo proběhnout ve druhé polovině tohoto roku. Škoda Octavia 1,4 TSI CNG bude mít 100litrovou nádrž na CNG a 50litrovou nádrž na benzin. Celkový dojezd tak bude 1 300 km. Ujetý km by měl stát méně než 1 Kč.

„V loňském roce se navýšil prodej CNG v ČR o 26 procent a toto číslo očekáváme i v letošním roce,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Tak jak bude přibývat aut na CNG, poroste i počet CNG stanic. Do roku 2015 očekáváme v ČR minimálně 35 dalších nových CNG stanic,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

Výrobci automobilů jsou pod velkým tlakem snižování hodnot emisí CO2. Stlačený zemní plyn vychází jako nejlepší řešení snížení emisí CO2 v krátkodobém horizontu a i EU definovala zemní plyn jako dlouhodobě udržitelné palivo. Lze tedy předpokládat, že další výrobci automobilů se vydají cestou stlačeného zemního plynu (CNG). I domácí automobilka Škoda Auto má již v nabídce vozy na CNG. S rostoucím počtem CNG vozidel pak poroste i počet CNG stanic. V roce 2015 by v ČR mohlo být minimálně 80 CNG stanic.

28.únor 2013