Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Babiš koupil od Bakaly slovenské HN

Agrofert Holding Andreje Babiše koupil od vydavatelství Economia firmu Ecopress, která na Slovensku vydává Hospodárske noviny a další odborné tituly.

Smlouva o prodeji byla podepsána tento týden v Praze. Obě smluvní strany se dohodly, že detaily transakce nebudou zveřejňovat.

Skupina, za kterou stojí bratislavský rodák s politickými ambicemi Andrej Babiš, přebírá Ecopress od českého vydavatelství, za nímž je další finančník Zdeněk Bakala. Cílem Agrofertu je podle dnešního prohlášení zajistit stabilitu a další rozvoj společnosti i v budoucnu. Podnik převezme se všemi zaměstnanci.

Economii k prodeji slovenského vydavatelství vedou strategické důvody. „Dlouhodobým cílem vydavatelství Economia je vytvoření moderního organizovaného mediálního domu v České republice,“ uvedl v tiskovém prohlášení mluvčí Economie Luděk Březina.

Transakce byla podle Economie součástí restrukturalizace, která dále zahrnovala změnu portfolia odborných titulů v rámci divize B2B. „Cílem vlastníků je vybudovat z Economie přední centrum ekonomické a názorové žurnalistiky na českém trhu,“ zopakoval Březina.

Ecopress na Slovensku vydává deník Hospodárske noviny a několik dalších odborných titulů jako Týdeník Zdravotnícke noviny, měsíčníky Stratégie a Investor, dále Obchod, Sestra, Diabetik, Student Life, Horeca magazín či časopis Run.

Agrofert Holding již nyní v médiích působí prostřednictvím týdeníku 5+2 dny, který vydává od loňského roku. Agrofert má nyní více než 250 dceřiných společností, v nichž pracuje přes 28 tisíc zaměstnanců. Nekonsolidované tržby skupiny loni činily 202 miliard Kč.

Economii na konci června čeká stěhování do nových prostor v pražském Karlíně, kde vydavatelství zároveň spustí integrovaný digitální newsroom. Do budoucna se chce Economia zaměřit na klíčové tituly, mezi něž patří Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a zpravodajský server iHNed.cz.

18.duben 2013