Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Barum chce vyrábět "nezničitelné" pneumatiky

Otrokovická Barum Continental připravuje výrobu unikátní ochranné směsi určené na pneumatiky pro sportovní vozy. Podle serveru Aktuálně.cz by letos v nové hale chtěla míchat a na pneumatiky nanášet speciální směs, která při propíchnutí pneumatiky hned zacelí ránu.
 
Směs firma nebude podle serveru nanášet na všechny pneumatiky, ale na část těch, které se v Otrokovicích speciálně vyrábějí pro rychlá sportovní auta. Barum Continental je největším světovým výrobcem speciálních vysokorychlostních pneumatik. Ty jsou určeny pro rychlosti až 240 kilometrů za hodinu.
    Speciální těsnící hmota bude na pneumatiky nanášena podle požadavků automobilek, Barum plánuje, že půjde až o půl milionu kusů pneumatik ročně. Se zahájením zkušební výroby počítá firma v srpnu letošního roku, uvedl server.
    “Půjde o vybrané typy pneumatik určené přímo výrobcem automobilů pro takzvané první vybavení. Toto opatření umožní nevybavovat osobní automobil náhradním pátým kolem,” uvedla firma v oznámení úřadům s tím, že jde o unikátní technologii vyvinutou v koncernu Continental.
    V Otrokovicích podle posledních dostupných údajů v roce 2005 vzrostla právě produkce vysokorychlostních HiTech plášťů, která se zvýšila o 81 procent na 2,42 milionu kusů. Hlavními odběrateli jsou nejvýznamnější automobilové značky, jako je Volkswagen, Daimler Chrysler, BMW, GM či Ford.
1.únor 2007