Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Svěrák odstartoval Běh pro Paraple

V Malešickém parku se 14. září uskutečnil dvacátý ročník charitativního Běhu pro Paraple. Běh slavnostně odstartuje spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Sprinterskou trať 100 m bylo možné jít, klusat, běžet, sprintovat nebo jet na všem, co má kola. Zároveň se návštěvníci mohli poměřit se současným držitelem českého rekordu, sprinterem Zdeňkem Stromšíkem. Program oživilo vystoupení mistra světa na BMX, Dominika Nekolného, a parkourová show In Motion Academy.

Součástí programu byla i Kooperativní basket zóna. Pojišťovna Kooperativa, která je partnerem Národní basketbalové ligy, je zároveň i generálním partnerem Centra Paraple. Proto touto formou nabídla návštěvníkům na vlastní kůži vyzkoušet trefit koš z vozíku, projet se na handbike nebo ragbyovém vozíku.

„Podporujeme lidi s handicapem, kteří překonají sami sebe a po úrazu najdou chuť sportovat. Jak je to obtížné, si touto formou mohou vyzkoušet všichni návštěvníci Běhu pro Paraple,“ zvala k návštěvě Basket zóny Veronika Valentová z Nadace Kooperativy.

Paraple nezapomíná ani na ty nejmenší, pro které bude připraven dětský tvořivý stan, skákací hrad, labyrint nebo tradiční loutkařské divadlo Zvoneček. Rodiče při čekání na své ratolesti budou moci využít Kooperativa relax zónu se slunečníky a lehátky a Fatboyi.

 

 

Zdroj: Milan Káňa
13.září 2019