Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Benteler Automobiltechnik otevřela závod v Rumburku

Severočeský Rumburk má od pondělí novou továrnu. Jde o závod německé společnosti Benteler Automobiltechnik, která bude v České republice vyrábět nápravy, bezpečnostní komponenty karoserie a podvozkové díly.

 

 

Společnost Benteler je jedním z největších mezinárodních nezávislých dodavatelů pro automobilový průmysl s hlavním sídlem v německém Paderbornu. Její rumunský závod představuje investici za více než jeden a půl miliardy korun. Dle předpokladů zde v následujících letech najde zaměstnání 350 pracovníků.
„Benteler Automobiltechnik zahajuje provoz svého čtvrtého závodu v České republice. Současně s tím také oslavíme 10. výročí působení v této zemi,“ řekl Klaus Glaeser, vedoucí Benteleru pro region Severní Evropa. „Nejde jen o nově vytvořená pracovní místa, tato investice je pro nezaměstnaností postižený děčínský region významná i svým důrazem na používání moderních technologií výroby, a přispěje tak k dalšímu rozvoji kvalifikované pracovní síly.“ Společnost Benteler Automobiltechnik je nyní v Česku zastoupena závody ve Stráži nad Nisou, Liberci, Chrastavě a Rumburku. Celkově společnost v těchto závodech zaměstnává více než 1000 zaměstnanců.

27.říjen 2005