Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Běžkyně z TPCA v Bruselu opět triumfovaly

Evropské semifinále ve štafetovém běhu Ekiden se v ženské kategorii opět stalo kořistí běžkyň z TPCA. V centrále evropské Toyoty v belgickém Bruselu si po roce vybojovaly postup na světové finále, které se poběží v prosinci v Japonsku.

Nejlepší mužský tým skončil čtvrtý a polepšil si tak oproti minulému roku o jedno místo. Běžci z druhého týmu doběhli devátí z celkových jedenadvaceti družstev.
Ženy z TPCA stále ještě mezi běžkyněmi z evropských závodů nenašly konkurenci a na druhé Britky měly v cíli více než sedmiminutový náskok. Na loňském finále v Japonsku si doběhly pro sedmé místo, letos mají cíle ještě vyšší. „Chtěly bychom se umístit kolem pátého místa. Vše záleží na tom, jestli se nám vyhnou nemoci a budeme mít dostatek času na přípravu,“ prozradila naše nejrychlejší běžkyně Lenka Grygarová.
Mezi muži byli stejně jako před rokem suverénní Turci, jejichž oba týmy skončily na medailových pozicích. Na stupínek vítězů vystoupali ještě běžci z britské Toyoty. Pokud by se ze všech družstev sestavil elitní osmičlenný tým, byli by v něm i dva čeští běžci. Nejrychlejší z české výpravy byl Petr Kolek z oddělení kontroly kvality, který zaběhl trať dlouhou 2,8 kilometrů za 8 minut 37 sekund. Jen o několik sekund pomalejší byl Pavel Till ze svařovny s časem 8 minut 44 sekund.
Firemní kolo závodu Ekiden se konalo letos v červnu v rámci podnikové akce Family Day. Členové nejlepšího mužského a ženského týmu, kteří se z něj kvalifikovali na bruselské semifinále, dostali na tři měsíce do užívání osobní automobil z TPCA. Reprezentanti měli rovněž po celou dobu k dispozici poukázky na masáže, bazén a fitness. Třikrát týdně probíhala příprava na atletickém stadionu pod vedením profesionálního trenéra.
Ekiden je štafetový běh, který má původ v Japonsku. Místo klasického kolíku si závodníci předávají látkovou šerpu. V TPCA se letos běžel potřetí.
13.říjen 2008