Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Blíží se galavečer ankety Auto roku 2010

V úterý 12. ledna 2010 bude znám vůz, který zvítězil v 16. ročníku ankety Auto roku 2010 v České republice, upozornil web SDA. Kde se vyhlášení uskuteční?

Slavnostní galavečer se bude již tradičně konat v Top Hotelu na pražském Chodově. Pozvaní hosté budou přicházet v 18.30, vlastní vyhlašování výsledků začne o půl osmé. Následuje tombola a raut.
 
V letošní anketě už jsou známi vítězové kategorií. Mezi SUV, kde bylo nominováno 8 vozů, vyhrál automobil Škoda Yeti, v kategorii střední a vyšší střední třída (7 kandidátů) prvenství získal Mercedes-Benz třídy E. V kategorii malých vozů a nižší střední třídy (12 adeptů a proto nejsilněji obsazená kategorie) první místo náleží vozu Volkswagen Golf, mezi sportovními vozy (6 nominovaných) zvítězil automobil Porsche Panamera a kategorii MPV (4 soutěžící) první místo získal Peugeot 3008. O vítězství vozů v kategoriích hlasovala jednak odborná 23členná porota, jednak veřejnost. Stejné poroty zvolí i Auto roku 2010 v ČR. Anketu vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu ve spolupráci s generálním partnerem, společností Credium.
20.leden 2010