Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW Austria Bank financuje české prodejce

Českým prodejcům BMW nabízí banka nové služby pro financování skladových zásob automobilů a motocyklů.

BMW Austria Bank byla založena roku 1991 v Salcburku a v současnosti je značkovou bankou na financování automobilů v Rakousku. V roce 2007 získala BMW Austria Bank nové zkušenosti i na zahraničním trhu, a to díky založení pobočky v Řecku.

V roce 2012 začala společnost BMW Austria Bank působit také na českém trhu jako další společnost BMW Group, kde od roku 2006 zajišťuje import automobilů a motocyklů BMW Group Česká republika.

Portfolio produktů a služeb komplexně pokrývá potřeby autorizovaných partnerů BMW Group – skladové financování, uvěrové a leasingové produkty pro koncové zákazníky, pojištění a v neposlední řadě také kreditní karty BMW Card.

Hans-Peter Mathe, CEO BMW Austria Bank, dodává k tomuto významnému kroku banky: „V České republice nabízí BMW Austria Bank provozní financování skladových zásob autorizovaným partnerům BMW Group a podílí se na rozvoji dealerské sítě BMW. Česká republika je tradiční trh pro rakouské banky a my zde vidíme, spolu s rostoucími prodeji vozů BMW Group, zajímavý obchodní potenciál do budoucna“.

V České republice je za činnost BMW Austria Bank odpovědný Miloslav Langer, který má více než devítiletou zkušenost v oblasti financování automobilů v prémiovém segmentu. V rámci BMW Financial Services pracoval Langer do roku 2010 na pozici Country Manager v České republice, poté působil na centrále v Mnichově a od roku 2012 je zaměstnancem BMW Austria Bank na pozici Manager Commercial Finance.

 
27.prosinec 2012